Zavřít reklamu

Čínští výrobci telefonů a tabletů jsou už známí tím, že se často rádi inspirují u konkurence. Nijak se to nesnaží skrýt ani Huawei, který včera představil svůj nejnovější přírůstek do řady tablet. Jeho nový MatePad Pro se až nápadně podobá iPadu Pro od Applu. A stejný je nejenom design samotného zařízení, ale dokonce i způsob nabíjení přibaleného stylusu, který je v mnohém podobný Apple Pencil.

Při pohledu na MatePad Pro je každému Apple fanouškovi hned jasné, odkud Huawei bral při návrhu svého tabletu inspiraci. Úzké rámečky, zaoblené rohy displeje a celkové provedení přední strany tabletu jakoby z oka vypadly iPadu Pro. Velmi podobná je i klávesnice, která v mnohém připomíná Smart Keyboard Folio od Applu.

Při pohledu zpředu se tak v podstatě liší jen umístění kamery. Zatímco Apple ji integroval do rámečku, Huawei zvolil otvor (mnohdy označovaný jako průstřel) v displeji, který se v poslední době často objevuje u smartphonů s Androidem. MatePad Pro je tak vůbec prvním tabletem, který má tímto způsobem zabudovanou přední kameru do displeje. Konkrétně jde o fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů. Na zadní straně pak najdeme druhou 13-megapixelovou kameru.

Nicméně Huawei se při návrhu svého nejnovějšího tabletu neinspiroval pouze designem, nýbrž také způsobem, jakým se nabíjí Apple Pencil. Stylus, který je součástí balení MatePad Pro, se totiž také nabíjí po přichycení pomocí magnetu k horní hraně tabletu. Jakmile nabíjení začne, objeví se na displeji u horního okraje velmi podobný indikátor jako na iPadu Pro.

Nabíjení stylusu. iPad Pro (nahoře) vs MatePad Pro (dole):

Huawei MatePad Pro vs iPad Pro stylus 2

Pomineme-li podobnost s tabletem od Applu, pak má MatePad Pro i tak čím zaujmout. Jde o poměrně slušně vybavené zařízení, jenž disponuje procesorem Kirin 990 z vlajkového smartphonu Mate 30 Pro, RAM o velikosti 6 nebo 8 GB a až 256GB úložištěm. Uvnitř také najdeme velkou baterii s kapacitou 7 250 mAh, která podporuje superrychlé nabíjení výkonem 40 W, bezdrátové nabíjení výkonem 15 W a dokonce i reverzní bezdrátové nabíjení, tudíž tablet může posloužit i jako bezdrátová nabíječka pro ostatní zařízení. Displej čítá uhlopříčku 10,8 palce a nabízí rozlišení 2560×1600 (poměr 16:10) s tím, že podle výrobce pokrývá 90 % přední části tabletu.

Huawei MatePad Pro se začne prodávat 12. prosince za 3 299 jüanů (necelých 11 tisíc korun). Zpočátku bude dostupný v Číně a zatím není jasné, kdy a zda vůbec se bude prodávat i na jiných trzích. Huawei nicméně plánuje nabídnout i vybavenější variantu tabletu s podporou 5G, která vstoupí do prodeje v příštím roce.

Apple iPad Pro vs Huawei MatePad Pro FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.