Zavřít reklamu
iWant

Huawei popřál svým fanouškům šťastný nový rok z iPhonu. Zodpovědní zaměstnanci už dostali exemplární trest

iWant

Ačkoli i hlavní konkurenti Applu mají ve své nabídce skutečně zajímavé telefony, i tak jejich zaměstnanci dají mnohdy raději přednost iPhonu. Důkazem je čínský Huawei, který na Twitteru popřál svým fanouškům vše nejlepší do nového roku. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se po tweetem nenacházel mnohé prozrazující štítek „via Twitter for iPhone.“ Zaměstnanci sice po pár minutách tweet smazali, ale ani tak neunikli exemplárnímu potrestání.

I navzdory tomu, že byl tweet poměrně rychle odstraněn, stihli mnozí uživatelé pořídit jeho screenshot, jež okamžitě sdílela zahraniční i české média. Hned zkraje roku si tak Huawei neudělal příliš dobré PR, na což se rozhodla společnost zareagovat a během včerejšího dne rozeslala dopis, v němž informuje, jaké tresty zodpovědní zaměstnanci dostali.

Chen Lifang, který v Huawei zastává pozici korporátního senior viceprezidenta a ředitele představenstva, v dopise prozradil, že původně měl být příspěvek na Twitter odeslán ze stolního počítače. Nicméně kvůli chybě spojené s VPN museli zaměstnanci sáhnout po iPhonu, aby stihli tweet zveřejnit přesně o půlnoci. Jenže právě používání telefonů jiných značek mají obecně zaměstnanci čínských firem zakázané a uvedený případ tak podle Lifanga dokazuje, že k selhání došlo také u nadřízeného.

Huawei všechny zúčastněné potrestal. Dvěma zaměstnancům, kteří byli za chybu zodpovědní, snížil hodnost o jednu úroveň a zároveň jim z měsíčního platu sebral 5 000 juanů (přibližně 16 500 Kč). Jejich nadřízenému, řediteli digitálního marketingu, pak zmrazil platovou pozici na dobu 12 měsíců.

Není tomu však vůbec poprvé, co se něco podobného Huawei přihodilo. Herečka Gal Gadot, která jistou dobu působila jako ambasadorka společnosti, zveřejnila placený tweet propagující Huawei Mate 10 také z iPhonu. Tweet se ale stal virálním až poté, co se dostal na čínskou sociální síť Weibo.

Zdroj: Reuter, Marques Brownlee