Zavřít reklamu

V případě počítačů od Applu téměř vždy platilo, že se jedná o naprosté „držáky“, které při správném zacházení vydrží opravdu mnoho let. Snad všichni známe příběhy o tom, jak kamarádům/kolegům vydržely jejich Macy či MacBooky pět, šest, někdy i sedm let. U starších modelů stačilo vyměnit plotnový disk za SSD, případně navýšit kapacitu RAM a stroj byl stále použitelný, i mnoho let od své premiéry. Podobný případ se dnes ráno objevil i na redditu, kde se redditor slizzler pochlubil svým deset let starým, avšak plně funkčním, MacBookem Pro.

Celý post, včetně reakcí a odpovědí na všemožné otázky, si můžete přečíst zde. Autor zveřejnil i několik fotografií a video, na kterém je zachycena bootovací sekvence. Vezmeme-li v potaz, že se jedná o deset let starý stroj, nevypadá vůbec zle (byť se na něm zub času rozhodně podepsal, viz galerie).

Autor se v diskuzi zmiňuje o tom, že je to jeho primární počítač, který používá každý den. I po deseti letech nemá počítač problém s úpravami hudby a videa, o klasických potřebách jako je Skype, Office apod. se není třeba zmiňovat. Mezi další zajímavé informace patří třeba to, že originální baterie dosloužila zhruba po sedmi letech používání. V současné době majitel svůj MacBook používá jen když je připojený do elektrické sítě. Vzhledem k nateklému stavu baterie však zvažuje výměnu za funkční kus.

Co se specifikací týče, jedná se o MacBook Pro vyrobený během 48. týdnu 2007, modelové označení A1226. Uvnitř 15″ stroje tepe dvoujádrový procesor Intel Core2Duo na frekvenci 2,2 GHz, který je doplněn 6GB DDR2 667 MHz RAM a grafickou kartou nVidia GeForce 8600M GT. Poslední aktualizace operačního systému, na který tento stroj dosáhl, je OS X El Capitan, ve verzi 10.11.6. Máte podobné zkušenosti s dlouhověkostí Apple počítačů? Pokud ano, podělte se o váš zachovalý kousek v diskuzi.

Zdroj: Reddit

.