Zavřít reklamu
iWant

iFixit: Nový iPad je kromě displeje v podstatě neopravitelný

iWant

Bylo jen otázkou času, než se technikům z iFixit dostane do rukou nový iPad. Jak se zdá, stalo se tak již minulý týden, neboť společnost na svých webových stránkách dnes odpoledne zveřejnila článek o tom, co rozebrání nového iPadu obnáší a jestli je novinku vůbec možné nějakým rozumným způsobem opravit. Pokud metodiku iFixitu znáte, nový iPad si odnesl hodnocení 2 z 10. Jeho rozebrání a následné opravy jsou tak extrémně obtížné až nemožné.

Kompletní rozbor je již tradičně zachycen také na videu, které si můžete prohlédnout níže. Z něj je patrné, jak málo se oproti předchozí verzi změnilo a to platí jak v dobrém, tak ve špatném slova smyslu. Stejně jako v případě loňského iPadu není displej laminovaný. To znamená, že krycí vrstva displeje na něj není přilepená. Toto řešení má výhodu v tom, že v případě prasklého krytu displeje jej není tak obtížné (a nákladné) vyměnit. Naopak nevýhoda tkví v tom, že je znát přítomnost mezery mezi displejem jako takovým a ochranným sklem.

Stejně jako v případě ostatních iPadů je v konstrukci toho nového využito obrovské množství lepidla a jiných adhezních prostředků. Klasickým způsobem je přilepené ochranné sklo zmíněné výše. Stejně tak je k šasi zařízení přilepen displej. Lepidlo Apple využil i v případě uchycení základní desky, na které se nově nachází procesor 10 Fusion, a systému baterie (jejíž kapacita se od posledně nezměnila). Lepidlem jsou přichyceny i další drobnosti uvnitř nového iPadu.

Díky tomu je oprava nového tabletu od Applu poměrně obtížná, leckdy až nemožná, neboť se původní zalepení obnovuje velmi obtížně. V tom tkví také největší nevýhoda a právě to je důvodem, proč si nový iPad odnesl jen 2 body z 10. Naopak nelaminovaný displej „potěší“ všechny, kteří si ten svůj nějakým způsobem poškodí. Servisní oprava by měla být v tomto případě podstatně levnější než u zařízení, kde je ochranné sklo laminované se zobrazovacím panelem

Zdroj: iFixit