Zavřít reklamu

Firma IKEA je celosvětově vnímána za jednoho z nejlepších prodejců nábytku, který je známý především díky příznivým cenám, jednoduchým návodům a v posledních letech i za svůj pokrok v oblasti chytré domácnosti. Už léta neplatí, že v tomto obchodě seženete jen obyčejný nábytek či jiné vybavení, ba naopak. V dnešní nabídce se totiž nachází řada zajímavých chytrých produktů, které mají potenciál usnadnit náš každodenní život. A pravděpodobně v tom hodlá pokračovat i nadále.

Pokud si jablíčkář staví chytrou domácnost, je pro něj poměrně důležité, aby dané produkty byly kompatibilní s jablečným systémem HomeKit. Ten sdružuje veškeré produkty a umožňuje je ovládat prostřednictvím jediné aplikace – Domácnost – nastavovat u nich nejrůznější automatizace a další. Z tohoto důvodu je chytrá domácnost v podání firmy IKEA pro fanoušky Applu poměrně zajímavou příležitostí.

Chytrá domácnost IKEA

Tentokrát se švédský gigant pochlubil se zbrusu novým a podstatně lepším hubem s názvem DIRIGERA, který je nástupcem pro dosavadní TRÅDFRI. Nový hub si má zakládat na zcela novém standardu Matter, na jehož vývoji se podílely firmy jako Apple, Google, Amazon, Samsung a řada dalších. Díky této zajímavé novince bude možné propojit daleko více zařízení, samozřejmě včetně těch, které jsou funkční se zmiňovaným starším hubem. Poměrně zásadní je však cíl a hlavní myšlenka za tímto produktem, respektive spíše za oním standardem. Ten má totiž umožnit bezproblémové propojení nejrůznějších produktů do jedné chytré domácnosti a to i napříč platformami, kde nechybí ani Apple HomeKit. Mimo toho IKEA zmínila příchod jejich přepracované aplikace pro správu domácnosti.

IKEA DIRIGERA
IKEA DIRIGERA

IKEA si od produktu DIRIGERA slibuje podstatně jednodušší používání a větší efektivitu. O to ale ve finále zase tolik nejde. Spíše je velice zajímavé vidět, jak tento nábytkářský řetězec využívá příležitostí dnešní doby a poměrně svižným tempem pracuje na rozšiřuje svou vlastní chytrou domácnost, která už dnes nabízí řadu zajímavých kousků. Jak už jsme zmínili hned v úvodu, tím vůbec nejzásadnějším je podpora pro Apple HomeKit. Navíc o progresi firmy nyní neslyšíme poprvé. V minulém měsíci se totiž gigant nechal slyšet s pěticí novinek v podobě osvětlení, rolet a dalších.

Dostupnost

V závěru je ještě nutné zmínit jednu věc. Ačkoliv hub DIRIGERA vypadá poměrně solidně, nějaký ten pátek si na něj ještě počkáme. Na trh totiž vstoupí až v říjnu letošního roku, což platí i pro zmiňovanou přepracovanou aplikaci pro správu chytré domácnosti IKEA.

.