Zavřít reklamu

Firma IKEA je celosvětově vnímána za jednoho z nejlepších prodejců nábytku, který je známý především díky příznivým cenám, jednoduchým návodům a v posledních letech i za svůj pokrok v oblasti chytré domácnosti. Už léta neplatí, že v tomto obchodě seženete jen obyčejný nábytek či jiné vybavení, ba naopak. V dnešní nabídce se totiž nachází řada zajímavých chytrých produktů, které mají potenciál usnadnit náš každodenní život. A pravděpodobně v tom hodlá pokračovat i nadále.

Pokud si jablíčkář staví chytrou domácnost, je pro něj poměrně důležité, aby dané produkty byly kompatibilní s jablečným systémem HomeKit. Ten sdružuje veškeré produkty a umožňuje je ovládat prostřednictvím jediné aplikace – Domácnost – nastavovat u nich nejrůznější automatizace a další. Z tohoto důvodu je chytrá domácnost v podání firmy IKEA pro fanoušky Applu poměrně zajímavou příležitostí.

Chytrá domácnost IKEA

Tentokrát se švédský gigant pochlubil se zbrusu novým a podstatně lepším hubem s názvem DIRIGERA, který je nástupcem pro dosavadní TRÅDFRI. Nový hub si má zakládat na zcela novém standardu Matter, na jehož vývoji se podílely firmy jako Apple, Google, Amazon, Samsung a řada dalších. Díky této zajímavé novince bude možné propojit daleko více zařízení, samozřejmě včetně těch, které jsou funkční se zmiňovaným starším hubem. Poměrně zásadní je však cíl a hlavní myšlenka za tímto produktem, respektive spíše za oním standardem. Ten má totiž umožnit bezproblémové propojení nejrůznějších produktů do jedné chytré domácnosti a to i napříč platformami, kde nechybí ani Apple HomeKit. Mimo toho IKEA zmínila příchod jejich přepracované aplikace pro správu domácnosti.

IKEA DIRIGERA
IKEA DIRIGERA Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

IKEA si od produktu DIRIGERA slibuje podstatně jednodušší používání a větší efektivitu. O to ale ve finále zase tolik nejde. Spíše je velice zajímavé vidět, jak tento nábytkářský řetězec využívá příležitostí dnešní doby a poměrně svižným tempem pracuje na rozšiřuje svou vlastní chytrou domácnost, která už dnes nabízí řadu zajímavých kousků. Jak už jsme zmínili hned v úvodu, tím vůbec nejzásadnějším je podpora pro Apple HomeKit. Navíc o progresi firmy nyní neslyšíme poprvé. V minulém měsíci se totiž gigant nechal slyšet s pěticí novinek v podobě osvětlení, rolet a dalších.

Dostupnost

V závěru je ještě nutné zmínit jednu věc. Ačkoliv hub DIRIGERA vypadá poměrně solidně, nějaký ten pátek si na něj ještě počkáme. Na trh totiž vstoupí až v říjnu letošního roku, což platí i pro zmiňovanou přepracovanou aplikaci pro správu chytré domácnosti IKEA.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více