Zavřít reklamu
iWant

Instagram a Facebook pro iOS přichází s několika novými funkcemi, které určitě oceníte

iWant

Počátkem letošního léta přislíbil Facebook i Instagram svým uživatelům, že jim bude brzy poskytnut přístup k sadě nástrojů, s jejichž pomocí budou moci spravovat čas, který tráví na sociálních sítích. Novinka, která si klade za úkol především zajistit zdravější způsob „konzumace“ příslušných aplikací, byla dnes konečně detailně představena v tiskové zprávě a co nejdříve by se měla dostat do mobilních zařízení uživatelů.

Příslušné nástroje uživatelé najdou na stránce nastavení obou iOS aplikací. Na Instagramu ponese příslušná sekce název „Your activity“, na Facebooku zase „Your Time on Facebook“. V horní části stránky bude v přehledu aktivity zvýrazněný údaj o průměrné době, kterou uživatel v aplikaci stráví, a to na všech zařízeních, na kterých je právě nainstalována.  Níže se pak bude nacházet přehledný graf s detailními údaji o tom, jak dlouhou dobu denně strávil uživatel v posledním týdnu v každé z aplikací.

Vyvinuli jsme tyto nástroje na základě spolupráce a inspirace experty a organizacemi na duševní zdraví, akademiky, a na také na základě našeho rozsáhlého výzkumu a zpětné vazby ze strany naší komunity. Chceme, aby čas, který lidé tráví na Facebooku a Instagramu, byl vědomý, pozitivní a inspirativní. Doufáme v to, že tyto nástroje poskytnou lidem větší kontrolu nad časem, který na našich platformách tráví, a podpoří rozhovory mezi rodiči a teenagery o online návycích, které pro ně budou těmi správnými.

V nastavení se dále bude nacházet také sekce, nazvaná „Manage Your Time“. Její součástí bude také několik funkcí, zaměřených na přizpůsobení push notifikací. Uživatelé zde budou mít možnost nastavit si denní připomínku, která je upozorní na to, že jim vypršel nastavený denní limit času, stráveného na Facebooku či Instagramu. V dalších možnostech nastavení bude možné push notifikace na určitou dobu ztlumit.

S možnostmi omezení používání určitých aplikací – nejenom sociálních sítí – přijde na podzim v iOS 12 i společnost Apple. Funkce se nazývá Screen Time (Čas u obrazovky), a v současné době ji mohou využívat beta testeři z řad vývojářů i veřejnosti. Co si myslíte o funkcích, omezujících čas, strávený na sociálních sítích?

Zdroj: MacRumors