Zavřít reklamu

Bez Steva Jobse ztrácí Apple pod vedením Tima Cooka svou osobitost, tedy alespoň podle otce legendární kampaně Think Different. Kena Segalla můžeme označovat jako člověka, který pomohl Jobsovi vybudovat „kult jablíčkářů“ a například vytvořil jméno iMac. V oblasti marketingu a budování dobrého jména značky je tedy Segall více než zkušený.

V rozhovoru pro server The Telegraph se rozpovídal o tom, že Jobs chtěl, aby lidé přímo toužili po jablečných produktech. V dnešní době prý Apple nejvíce tratí na špatném marketingu iPhonů především kvůli tomu, že jsou kampaně více zaměřené na jeho funkce a lidé si tak nevytvoří žádné emotivní spojení ke značce. Podle něj je toto něco, co Applu v dnešní době chybí, i když se stále jedná o jednu z nejvýznamnějších technologických společností.

„V současnosti Apple vytváří odlišné kampaně pro odlišné telefony, o kterých jsem si vždy myslel, že jsou zbytečné. Měli by budovat pro telefon osobnost, věc, které budou chtít být lidé součástí, protože v ten moment převýší vlastnosti telefonu. To je přesně ta výzva, když jste ve vyspělejší kategorii a rozdíly ve vlastnostech telefonů jsou podstatně menší, jak uděláte reklamu něčemu takovému? V tu chvíli musí přijít na řadu zkušený obchodník.“

Steve Jobs měl se značkou jasný cíl. Chtěl, aby si lidé k Applu vytvořili určité emocionální spojení a nezanevřeli na něj, i když bude značka například v rozporu se zákonem. Jobs měl zcela odlišný přístup k marketingu a dle Segalla jsou nyní rozdíly velmi viditelné. Společnost dříve spoléhala na instinkty než na data, a dělala věci, které si získaly mnoho pozornosti. Nyní však prý zapadla mezi ostatní a není v ničem výjimečná.

Segall věří, že Tim Cook se řídí doporučeními od lidí z jeho okolí, kteří jsou prý trochu nudní. I přesto si však myslí, že je Apple stále inovativní, což prohlásil na korejské přednášce o síle jednoduchosti.

.