Zavřít reklamu

Instagram není jen aplikace pro iOS a Android, ale nabízí i své webové rozhraní. Bohužel vývojáři stále nevydali optimalizovanou aplikaci pro iPad, a ta ani není ve fázi příprav. Místo toho se platforma soustředí kolem webu, který funguje napříč zařízeními i používanými platformami. Nově zde navíc můžete publikovat i nové příspěvky. 

A pokud ne, brzy moci budete. Instagram totiž zavádí tuto novinku postupně. Testoval ji už během léta a v průběhu tohoto týdne by měla být dostupná všem. Sdílení fotografie nebo videa se stopáží do jedné minuty na Instagram z počítače nahrajete tak, že přejdete na web Instagramu a přihlásíte se do svého účtu. Zde pak v pravém horním rohu uvidíte ikonu „+“. Po jejím výběru už jen určíte obsah, který chcete sdílet, aplikujete na něho filtry, přidáte popisky, stejně jako umístění, a publikujete jej.

Domovská obrazovka 

Webové rozhraní Instagramu je velice podobné tomu mobilnímu. Hlavní stránka ukazuje váš feed s příspěvky seřazenými podle toho, jak určil chytrý algoritmus. Nahoře pak vidíte Příběhy, stejně jako v aplikaci. Když na některý klepnete, začne se přehrávat. Příspěvky můžete lajkovat, komentovat a stejně také ikonou šipky pod nimi je sdílet. Funguje zde procházení mezi vícero stránkami příspěvku, i možnost uložit si jej do kolekce ikonou záložky vpravo pod ním. Rozdílů je zde tak skutečně minimum.

Vpravo nahoře webového rozhraní se nacházejí další ikony, které jsou poplatné tomu domovské obrazovky Instagramu, jen jsou trochu přeskládané. Jako druhé se zde tak nacházejí zprávy. Najdete zde všechny jako v aplikaci, můžete zde tedy pokračovat v konverzaci, stejně jako zahájit nové. Pokud vám pak nějaká přijde, uvidíte u ikony červenou tečku. V konverzaci můžete posílat i přílohy, telefonování nebo video telefonování zde přítomno není.

Procházení sítě 

Ikona podobná ikoně Safari pak odkazuje na hledání, respektive vám doporučený obsah sítě. Samo hledání je totiž úplně nahoře uprostřed rozhraní, kam stačí zadávat text a postupně se vám objevují výsledky. Symbol srdce pak obsahuje veškeré zmeškané události, jako kdo vás začal sledovat, kdo vás u jaké fotky označil atd. Na celou obrazovku si to zde nerozkliknete, můžete si odtud ale veškeré profily otevřít, stejně jako jim okamžitě oplatit jejich zájem o vás sledováním svým. Ikona s vaší profilovou fotografií pak zastupuje stejnou záložku v aplikaci. Můžete si zde otevřít svůj profil, uložené příspěvky, jít do nastavení nebo se přepnout mezi účty, pokud jich využíváte více. Také je zde samozřejmě možnost se odhlásit.

Možnosti nastavení jsou poměrně komplexní. Můžete si zde tedy upravovat profil, změnit heslo, spravovat kontakty, soukromí a zabezpečení atd. Ve webovém prostředí tak prakticky chybí jen Reels a produkty, jinak zde najdete skutečně všechno důležité. Tedy samozřejmě až bude dostupná možnost přidávání nového obsahu. Služba jako taková tím definitivně ztratí označení „mobilní“, protože pro mnohé uživatele může být vlastně pohodlnější procházet ji ve větším a přehlednějším prostředí. Navíc majitelé iPadů už nebudou muset chtít samostatnou aplikaci, protože jim ji Instagram na webu plně nahradí. 

.