Zavřít reklamu

Pokud pravidelně sledujete náš magazín, tak vám zajisté před několika dny neunikla informace o tom, že Instagram slaví 10. výročí od svého založení. Za tu dobu se Instagram vyšvihnul na příčku jedné z nepopulárnějších sociálních sítí na světě a momentálně patří pod impérium s názvem Facebook. Sociální síť Instagram si pro všechny své uživatele v rámci 10. výročí připravila speciální aktualizaci. V té si můžete v rámci sekce Archiv na mapě zobrazit, kde jste pořídili snímky jednotlivých příběhů. Díky tomu můžete zavzpomínat, kde všude jste vlastně byli a kde tedy byl Instagram s vámi. Kromě toho si ale můžete na Instagramu také změnit ikonu, která se zobrazí na domovské obrazovce. V tomto návodu si ukážeme, jak na to.

Jak na iPhone změnit ikonu Instagramu

Jestliže chcete na vašem iPhonu změnit ikonu aplikace Instagram, tak se nejedná o nic složitého. Samozřejmě je prvně nutné, abyste si Instagram aktualizovali. V tomto případě stačí klepnout na tento odkaz, který vás přesměruje do App Storu. V něm už poté stačí případně klepnout na tlačítko Aktualizovat. Pokud máte aplikaci aktuální, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně na vašem iOS zařízení aplikaci Instagram otevřete.
  • Poté je nutné, abyste se ve spodní části obrazovky přesunuli na váš profil – klepněte na ikonu profilu vpravo.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém horním rohu klepněte na ikonu tří teček.
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém níže klepněte na možnost Nastavení.
  • Poté už jen stačí, abyste stránku s nastavením potáhli směrem dolů.
  • Začnou se zobrazovat emoji, a pokud potáhnete ještě o kus níže, tak se objeví konfety.
  • Chvilku poté už se zobrazí obrazovka, na které si můžete ikonu zvolit.
  • Pokud chcete nějakou ikonu zvolit, tak na ni klepněte, čímž se u ní zobrazí fajfka.

K dispozici je hned několik různých ikon, které si můžete nastavit. Konkrétně si můžete nastavit starší ikony aplikace, například z roku 2011 či 2010, kdy aplikaci vznikla. Níže pak najdete ještě další variace ikon s rozdílným přechodem v pozadí. Kromě toho níže najdete ještě tmavou či světlou ikonu a další. Mějte na paměti, že tato možnost bude k dispozici pouze po dobu jednoho měsíce. Po měsíci se poté ikona vaší aplikace opět změní na tu původní. Jedná se tedy o dočasnou změnu a nikoliv permanentní.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více