Zavřít reklamu

V novém příspěvku na svém blogu Instagram zveřejnil informaci, že již brzy přepracuje systém, kterým jsou na této populární foto-sociální síti řazeny příspěvky. Uživatelům Instagramu totiž prý denně unikne zhruba 70 procent příspěvků, které by je zajímaly. A právě s tím chce Instagram bojovat za pomoci nového algoritmického řazení, který používá například Facebook.

Pořadí příspěvků tedy nově nebude řízeno pouhou časovou posloupností, ale bude určeno celou řadou faktorů. Fotografie a videa vám bude síť nabízet podle toho, v jak blízkém vztahu jste s jejich autorem. V potaz se pak budou brát také okolnosti jako počet vašich lajků a komentářů k jednotlivým příspěvkům na Instagramu.

„Pokud váš oblíbený muzikant zveřejní video ze svého nočního koncertu, ráno po probuzení na vás toto video bude čekat, a to bez ohledu na to, kolik různých uživatelů sledujete a v jakém časovém pásmu žijete. A když vaše nejlepší kamarádka zveřejní fotografii svého nového štěňátka, nezmeškáte ji.“

Novinka se má projevit již brzy, ale Instagram zároveň uvádí, že bude naslouchat zpětné vazbě od uživatelů a algoritmus bude v následujících měsících ladit. Možná nás tedy čeká ještě zajímavý vývoj situace.

Mnozí uživatelé si časové posloupnosti v řazení příspěvků cení a algoritmické řazení fotografií a videí asi s přílišným nadšením nepřivítají. Aktivnější uživatelé, kteří sledují stovky účtů, ale novinku nejspíš ocení. Takoví uživatelé totiž nestíhají prohlížet všechny nové příspěvky a pouze speciální algoritmus jim může zaručit, že příspěvky, které je zajímají nejvíce, nepřehlédnou.

Zdroj: Instagram

Diskuze k článku

    Tak já patřim k těm, kteří mají rádi časovou posloupnost. Vadí mi, když mi někdo určuje co se mi má líbit a co mám vidět. Na Fb možnost doporučené nikdy nevyužívám, vždy přepnu na řazení od nejnovějších, protože mi unikne to co bych chtěla vidět. A pokud tam delší dobu nejsem a zajímá mě někdo konkrétní, tak se kouknu k němu na účet

celý text

Čtěte více