Zavřít reklamu

Aplikace Unfold se již nějakou dobu těší mezi uživateli Instagramu poměrně velké popularitě. S její pomocí je možné tvořit příspěvky jak do klasického kanálu příspěvků, tak i pro takzvané Insta Stories. Co Unfold vlastně nabízí?

Vzhled

Rozhraní aplikace Unfold je jednoduché, minimalistické a naprosto srozumitelné. Ve spodní části hlavní obrazovky najdete tlačítko pro vytvoření nového příspěvku, přidání nebo pořízení videa či fotografie a nákup nového obsahu. V horní části obrazovky pak najdete tlačítko pro menu a přepnutí do tmavého režimu a odkaz pro aktivaci placené verze (559 korun ročně nebo 79 korun měsíčně).

Funkce

Aplikace Unfold vás provede tvorbou příspěvku od začátku až do konce. Kromě koláží, tvořených statickými fotografiemi, můžete v příspěvcích také libovolně kombinovat fotografie, text a videa. Co se stylu týče, můžete vytvořit buďto svůj vlastní, nebo využít některou z mnoha přednastavených šablon. Samozřejmostí je možnost přidání filtrů, samolepek, pozadí (plná barva, textury a další), animovaných GIFů a dalšího obsahu. Se šablonami, filtry, samolepkami a dalšími prvky můžete dále pracovat, upravovat je a přizpůsobovat. Vytvořený příspěvek si před publikováním můžete prohlédnout v náhledu, uložit do galerie iPhonu nebo rovnou sdílet na sociální sítě.

Závěrem

Unfold je užitečná, fungující, ověřená aplikace, která do detailu plní svůj účel. Potěší jak ty, kteří chtějí mít příspěvek sestavený především rychle, tak i ty, kteří si s fotografiemi a videi chtějí naopak spíše pohrát. Obrovskou výhodou je bohatý výběr nástrojů pro úpravy a tvorbu, tak i to, že běžnému uživateli plně vystačí základní neplacená verze.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.