Zavřít reklamu

Dark Mode je v iOS 13 a iPadOS 13 jednou z nejočekávanějších funkcí. Z počátku byl tmavý režim k dispozici pouze u nativních aplikací a v prostřední operačního systému. Mezi prvními aplikacemi třetích stran přišel s tmavých režimem Twitter, později jsme se dočkali tmavého režimu například v YouTube a Messengeru. Nově tmavým režimem disponuje i jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí – Instagram.

Tmavý režim do Instagramu přišel vcelku neočekávaně v rámci aktualizace na verzi 114.0. V případě, že byste si tedy chtěli tmavý režim vyzkoušet, musíte nejdříve aplikaci Instagram aktualizovat právě na zmíněnou verzi. Pokud si chcete celý postup ulehčit, tak se na aplikaci Instagram v rámci App Storu dostanete pomocí tohoto odkazu.

Prozatím je však tmavý režim vázaný na režim, který máte nastavený v systému. Pokud byste si jej tedy chtěli ručně aktivovat pomocí přepínače v nastavení aplikace, tak nemůžete. Tmavý režim na Instagramu se projeví jen tehdy, pokud máte celý systém nastaven do tmavého režimu.

Tmavý režim na Instagramu vypadá opravdu parádně, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o jeho první verzi, tak se dá očekávat, že se někde vyobrazí špatně. Všechny chybky by se měly opravit v rámci dalších aktualizací a doufejme, že se dočkáme také již zmiňovaného přepínače, díky kterému si budeme schopni tmavý a světlý režim přepínat ručně. Pokud nevíte, kde se dá v iOS 13 či iPadOS 13 aktivovat tmavý režim, tak stačí, abyste se přesunuli do Nastavení, kde rozklikněte možnost Zobrazení a jas. Tady už máte na výběr mezi světlým a tmavým režimem.

.