Zavřít reklamu

Pokud jste v minulosti chtěli na iPhonu či iPadu otočit video, museli jste k tomu využít aplikace třetí strany. Celý proces byl tedy velice zdlouhavý, jelikož jste museli stáhnout aplikaci, poté do ní video importovat, otočit jej a počkat, dokud se nezpracuje. Kromě zdlouhavosti tohoto procesu navíc často docházelo ke snížení kvality videa, což rozhodně není žádané. Přiznejme si, kdo z nás někdy nezačal točit video na šířku a v galerii jej poté neobjevil orientované na výšku. Všechny tyhle trable však společně s novými operačními systémy iOS 13 a iPadOS 13 končí. Apple totiž funkci pro otočení videa integroval přímo do systémové aplikace.

Jak v iOS 13 a iPadOS 13 jednoduše otočit video

Nejdříve je samozřejmě nutné, abyste si našli video, které chcete otočit. Otevřete tedy aplikaci Fotky a v albu najděte požadované video. Jakmile tak učiníte, tak jej rozklikněte, a poté v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Upravit. Poté, co se zobrazí možnosti úprav videa, klikněte v dolním menu na poslední ikonu, která představuje oříznutí a otočení. Pak už jen stačí, abyste v levém horním rohu obrazovky kliknuli na ikonu, která video otočí. K dispozici je také možnost překlopení videa, takže nově můžete video jak otočit, tak také překlopit – a to se určitě v mnohých případech více, než hodí. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, tak klikněte na tlačítko Hotovo. Video se poté uloží ve správné orientaci a můžete s ním dále pracovat.

iOS 13 se může na první pohled zdát velice podobný předchozí verzi systému. Když však zabrouzdáte hlouběji do Nastavení a do předvoleb aplikací, zjistíte, že novinek je opravdu dost. Co se týče aplikace Fotky, tak kromě otočení a překlopení videa můžete nově také upravit jeho vzhled, tj. například změnit expozici, jas, kontrast, sytost a další. Kromě těchto předvoleb můžete na celé video také aplikovat filtry. Úpravy už tedy nejsou limitovány pouze na obrázky a fotografie.

otočení videa v ios 13
.