Zavřít reklamu
iWant

Spotify představila aktualizovanou aplikaci a nový plán pro neplatící uživatele

iWant

Společnost Spotify včera večer pořádala speciální akci, na které představila zásadní změny týkající se fungování jejich služby. Kromě větších změn aplikace jako takové se novinek dočkal především plán pro neplatící zákazníky. Ten nově umožní tzv. ‚on-demand‘ přehrávání, které bylo dříve dostupné jen pro platící zákazníky. Množství takto dostupných skladem však bude poměrně omezené. I tak jde ovšem o vstřícný krok vůči neplatícím zákazníkům.

Přepínání písniček a přehrávání konkrétních songů bylo doposud výsadou pouze Premium účtů. Od včerejšího večera (a poslední aktualizace aplikace Spotify), funguje ‚on-demand‘ přehrávání i pro neplatící uživatele. Jedinou podmínkou je to, že skladby, na které se tato změna vztahuje, musí být součástí některého z tradičních playlistů (v praxi by mělo jít o zhruba 750 různých songů, které se budou dynamicky obměňovat, jde o playlisty Daily Mix, Discover Weekly, Release Radar apod).

Nově by měla v rámci Spotify fungovat také vylepšená služba pro rozpoznání hudebního vkusu posluchače. Doporučené skladby a interpreti by tak měli ještě více odpovídat preferencím jednotlivých uživatelů. Neplatící uživatelé dostali přístup také do sekce podcastů a vertikálních videoklipů.

Nový je také systém pracující s množstvím dat, které aplikace spotřebuje. Díky úpravám ve fungování aplikace jako takové a pokročilému systému cachování nově Spotify ušetří až 75% dat. Této redukce bylo s největší pravděpodobností docíleno také snížením kvality přehrávaných písniček. Tato informace však stále čeká na potvrzení. Dle ředitele pro vývoj se bezplatný typ účtu pomalu ale jistě blíží tomu, jak doposud vypadal účet prémiový. Jak se to projeví na celkových číslech služby se dozvíme za několik měsíců. Neplatící uživatelé budou stále ‚obtěžováni‘ reklamami, díky nové podobě bezplatného účtu však uvidí, jaké to je v praxi disponovat účtem prémiovým. Možná je to tedy donutí k předplacení což je zcela jistě to, čeho chce Spotify dosáhnout.

Zdroj: Macrumors, 9to5mac