Zavřít reklamu

Pokud vlastníte iPhone již nějaký ten pátek, jistě víte, že je operační systém iOS doslova nabušený různými funkcemi, a je jasné, že o některých nemusíte vědět. V dnešním článku si některé zajímavé iPhone triky ukážeme.

Používání AirDrop

Při posílání větších souborů většina lidí používá internetové služby, ať už se jedná o cloudové řešení, nebo například Úschovnu. Mezi iPhony, iPady a Macy můžete ale data přeposílat prostřednictvím Bluetooth, skrz funkci AirDrop. Pro dostupnost si musíte jednak zapnout Bluetooth, hlavně je ale nutné zkontrolovat, jak máte AirDrop nastavený. Přejděte do Nastavení, dále do Obecné a v sekci AirDrop zaškrtněte jednu z možností Příjem je vypnutý, Pouze kontakty a Všichni. Správně nastavený AirDrop musí mít obě zařízení, která chcete propojit. Pro přeposlání souborů už stačí, abyste u nich klepnuli na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou), a poté úplně nahoře kliknuli na název zařízení, kterému chcete soubor zaslat, popřípadě na ikonu AirDropu a vybrat si z rozšířené nabídky.

Sdílení hesla k Wi-Fi

Jestli je u vás návštěva a potřebuje se připojit k internetu, ale vy si nevzpomínáte na heslo k vaší Wi-Fi, existuje vcelku jednoduchý způsob, jak problém vyřešit. Pokud má osoba iPhone a máte ji v kontaktech, můžete jí heslo nasdílet. Podmínkou je, aby jak váš telefon, tak i ten druhé osoby měl zapnuté Wi-Fi a Bluetooth, a abyste byli k Wi-Fi, jejíž heslo chcete sdílet, připojeni. Pak už stačí na telefonu druhé osoby přejít do Nastavení -> Wi-Fi a vybrat Wi-Fike které se chcete připojit. Až se zobrazí klávesnice pro zadání hesla, tak odemkněte váš telefon. Na něm se zobrazí dialogové okno s dotazem, jestli s druhým telefonem chcete sdílet heslo, vy vyberte Sdílet. Pokud vám tato funkce nebude fungovat, níže naleznete podrobný návod.

Zabezpečení vícemístným či alfanumerickým kódem

Na telefonech od Applu je ve výchozím nastavení zvoleno zabezpečení pomocí šestimístného kódu. Pokud vám ale přijde, že si chcete pro jistotu zabezpečit iPhone lépe (či hůře), bez problému můžete. Přejděte do Nastavení, klepněte na Touch ID/Face ID a kód, zadejte kód a níže rozklikněte Změnit kód zámku. Znovu zadejte váš kód a poté, co se zobrazí možnost pro vyplnění nového, klepněte na Volby kódu. Zde si vyberte z možností Vlastní alfanumerický kód, Vlastní číselný kód nebo Čtyřmístný číselný kód.

Šetření dat

Jestli potřebujete ušetřit data, ale nechce se vám zapínat jednotlivá nastavení pro úsporu zvlášť, existuje jednoduché a poměrně rychlé řešení. Navíc je možné jej použít i v situaci, kdy jste připojeni k Wi-Fi, což se hodí například při připojení k osobnímu hotspotu nebo routeru se SIM kartou. Jedná se o režim malého objemu dat, který omezí některé úkony iPhonu na pozadí a v multimediálních aplikacích sníží kvalitu přehrávaného obsahu. Pro šetření mobilních dat pomocí tohoto způsobu přejděte do Nastavení, klepněte na Mobilní data a v sekci Volby dat aktivujte přepínač Režim malého objemu dat. Pro aktivaci při připojení k určité Wi-Fi síti otevřete Nastavení, vyberte Wi-Fi a u dané sítě v sekci Další informace zapněte přepínač Režim malého objemu dat.

.