Zavřít reklamu

I na dnešní den jsme si pro vás připravili pravidelný souhrn ze světa IT. Pokud tedy chcete být v obraze a kromě Applu vás zajímá všeobecné dění ze světa IT, tak jste tady naprosto správně. V dnešním IT souhrnu se podíváme na odměny, díky kterým se Instagram snaží nalákat tvůrce obsahu z TikToku. V další části se společně zaměříme na novinku, které by se již brzy mohl dočkat WhatsApp. Nových funkcí není nikdy dost – jednu chystá také největší hudební streamovací služba, Spotify. Vrhněme se tedy přímo na věc a pojďme si o zmíněných informacích říct něco více.

Instagram se snaží přilákat tvůrce obsahu z TikToku. Vyplatí jim tučnou odměnu

O aplikaci TikTok, která se v posledních měsících stala nejpopulárnější aplikací světa, se mluví prakticky každý den. Zatímco před několika měsíci došlo k zakázání TikToku v Indii, a to kvůli údajnému kradení osobních údajů, tak několik dní poté zvažovaly podobný krok také Spojené státy americké. Mezitím byl TikTok několikrát obviněn z různých úniků dat a mnoha dalších věcí, kdy mnoho z nich jednoduše nebylo podloženo důkazy. Celá situace okolo TikToku se tak dá považovat spíše za politickou, jelikož tato aplikace vznikla původně v Číně, což nedokážou mnohé státy jednoduše překousnout.

TikTok logo fb
Zdroj: TikTok.com

TikTok dokonce zastínil i největšího giganta na poli sociálních sítí, společnost Facebook, pod kterou kromě stejnojmenné sítě patří například Instagram či WhatsApp. Vypadá to ale, že se Instagram momentálně rozhodl tohoto „oslabení“ TikToku využít. Zmíněna sociální síť z impéria Facebook se postupně připravuje na přidání nové funkce s názvem Reels. Díky této funkci budou uživatelé schopni nahrávat krátká videa, stejně jako na TikToku. Přiznejme si ale, uživatelé sami od sebe z populárního TikToku asi jen tak nepřejdou, ledaže by na Instagram přešli tvůrci obsahu, které uživatelé sledují. Instagram se proto rozhodl kontaktovat ty největší jména z TikToku a všemožné influencery s miliony sledujících. Údajně má těmto tvůrcům obsahu nabízet velmi lukrativní finanční odměny, pokud z TikToku na Instagram, potažmo Reels, přejdou. Když totiž předjou tvůrci, tak samozřejmě přejdou i jejich sledující. TikTok se snaží plán Instagramu odrazit tučnými finančními injekcemi, které nabízí svým největším tvůrcům. Konkrétně měl TikTok v posledním týdnu vypustit až 200 milionů dolarů ve formě odměn pro samotné tvůrce. Uvidíme, jak se celá tato situace vyvine.

Instagram Reels:

WhatsApp se dost možná brzy dočká zajímavé novinky

Mezi nejpopulárnější chatovací aplikace se samozřejmě i nadále řadí především Messenger od Facebooku, je však ale nutné podotknout, že se postupně lidé snaží využívat jiné aplikace, například s koncovým šifrováním. Mnoho uživatelů jablečných produktů používá iMessages a ostatní uživatelé rádi sahají po aplikaci WhatsApp, která sice patří pod Facebook, avšak oproti Messengeru nabízí mnoho dalších funkcí navíc, společně s již zmíněným koncovým šifrováním. Aby si Facebook uživatele WhatsAppu i nadále udržel, tak je samozřejmě nutné, aby mu neujel vlak. Do WhatsAppu tak neustále doráží nové a nové funkce. Zatímco před několika týdny jsme se konečně dočkali žádaného tmavého režimu, tak momentálně WhatsApp testuje další novou funkci.

S její pomocí by uživatelé měli být schopni se přihlásit na vícero různých zařízeních, limit těchto zařízení by měl být stanoven na čtyři. K přihlášení na různých zařízeních by měl WhatsApp posílat různé verifikační kódy, které by chodily na ostatní zařízení od uživatele, který se chce přihlásit na jiném zařízení. Díky tomu by tak byla vyřešená stránka bezpečnosti. Nutno podotknout, že WhatsApp využívá k přihlášení pouze telefonní číslo. Jedno telefonní číslo může být aktivní na jednom mobilním telefonu a popřípadě také v rámci (webové) aplikace. Pokud byste se chtěli pomocí svého čísla přihlásit na jiném mobilním zařízení, tak byste museli provést proces přenesení, kdy by se na původním zařízení WhatsApp jednoduše deaktivoval a nebylo by možné jej využívat. Prvně se tato funkce testuje na zařízeních s Androidem – pokud se chcete podívat, jak bude vypadat, stačí rozkliknout galerii níže. Uvidíme, zdali se dočkáme přidání této funkce v rámci některé z dalších aktualizací – rozhodně by to většina z nás uvítala.

Spotify vylepšuje svou funkci pro poslouchání hudby a playlistů s přáteli

Pokud patříte mezi uživatele nejrozšířenější hudební streamovací služby, kterou je momentálně Spotify, tak jistě víte, že i v rámci této aplikace se často dočkáváme různých vylepšení. V jedné z minulých aktualizací jsme se dočkali přidání funkce, díky které můžeme společně s kamarády, rodinou a kýmkoliv jiným poslouchat stejnou hudbu či podcasty najednou ve stejný čas. Všichni tito uživatelé se však musí nacházet na stejném místě – jen tehdy je možné funkce pro synchronizované poslouchání využít. Ne vždy jste však se svými blízkými v osobním kontaktu a někdy by se mohla hodit možnost pro poslouchání stejné hudby či podcastu i tehdy, pokud jste od sebe vzdáleni přes půlku světa. Tahle myšlenka napadla i samotné vývojáře Spotify, kteří se rozhodli, že aplikaci vylepší právě o tuto funkci. Celý proces sdílení hudby či podcastu je jednoduchý – stačí si mezi dvěma až pěti uživateli poslat odkaz, kdy se každý z nich jednoduše připojí. Ihned poté může společné poslouchání začít. Prozatím je však tato funkce ve fázi beta testování a v ostré verzi Spotify se objeví až za nějakou dobu, rozhodně se tedy máme na co těšit.

spotify listen together
Zdroj: Spotify.com
.