iWant

iOS 11 obsahuje chybu v kalkulačce, kterou si může vyzkoušet každý

iWant

iOS 11 rozhodně není tím odladěným a bezproblémovým systémem, na který jsme byli od Applu léta zvyklí. Již od vydání se objevuje mnoho nespokojených uživatelů, kterým se na novém systému něco nelíbí. Někomu vadí podstatně horší výdrž baterie, jiným vadí neodladěnost a časté pády některých aplikací. Pro jiné je zásadním nedostatkem obecná nedoladěnost uživatelského rozhraní a především chyby v designu a rozvržení, které byly pro Apple dříve nepředstavitelné. Společnost se snaží iOS 11 opravit a dodělat, v současné době máme k dispozici již třetí iteraci 11.0.3 a iOS 11.1 je již několik týdnů ve fázi betatestování. Dnes se objevila další zajímavá chyba, která se v iOS 11 nachází a tu si mohou vyzkoušet úplně všichni.

Zkuste si v telefonu (či iPadu s nějakou 3rd party aplikací pro kalkulačku, v tomto případě se však problém neobjevuje s takovou pravidelností) zadat následující příklad: 1+2+3. Správně by vám mělo vyjít 6, na mnoha zařízeních se však objeví číslovka 23 nebo 24, což rozhodně není správný výsledek. Jak se ukázalo, iOS 11 disponuje chybou, která způsobuje neregistrování stisknutí znaku „+“, pokud jej zadáte rychle po zadání čísla. Pokud celý výpočet provedete pomalu, kalkulačka vše spočítá tak jak má. Pokud však příklad naklikáte normální rychlostí (nebo poněkud rychleji), chyba se objeví.

S největší pravděpodobností za tímto problémem stojí animace, která je poměrně dlouhá a pro zaregistrování dalšího znaku či čísla, musí být dokončena. Jakmile tedy zadáte další číslo či operaci ještě předtím, než skončí animace z předchozí akce, nastane tento problém. Rozhodně se nejedná o nic zásadního, spíše jde jen o další ukázku toho, co „všechno“ je v nově verzi operačního systému iOS špatně. Dá se očekávat, že Apple animace v kalkulačce upraví v iOS 11.1.