iWant

iOS 11 je tu s námi měsíc, jeho rozšířenost však roste pomalu

iWant

Nový operační systém iOS 11 je tu s námi již měsíc. Od té doby vyšly tři oficiální malé aktualizace (současná live verze je 11.0.3) a již několik týdnů se připravuje také první zásadnější update s označením 11.1. Přijetí uživatelů je poměrně vlažné a spokojenost rozhodně není na takové úrovni, jakou by si v Applu představovali. S novým iOS přišly nové problémy, systém jako takový se potýká z řadou nedostatků a objevují se i věci, na které jsme u Applu nebyli příliš zvyklí – například nedotažené uživatelské rozhraní, velmi špatná výdrž baterie a mnoho dalšího. Tyto faktory se jasně projevily na tom, že si nový systém nainstalovalo relativně málo uživatelů.

Měsíc od vydání je iOS 11 na necelých 55% všech aktivních zařízení. Již něco přes týden se jedná o dominantní verzi, neboť iOS 10 se novince podařilo přeskočit minulý týden. I tak je ovšem rychlost adopce na podstatně nižší úrovni, než byla loni s iOS 10.

Od prvních 24 hodin od vydání bylo jasné, že tzv. „adoption rate“ bude o poznání pomalejší, než loni. Po prvním týdnu se novinka nacházela jen na 25% zařízení (oproti 34% iOS 10 za stejné období), po druhém bylo iOS 11 na 38,5% zařízení (oproti 48,2% v případě iOS 10). Data po prvním měsíci od uvedení tvrdí, že se jedenáctce podařilo dostat na 54,49% všech aktivních iOS zařízení. Loňská verze byla po měsíci na 66%.

Oficiální iOS 11 galerie:

Většina nešťastných uživatelů s napětím čeká na oficiální vydání první větší aktualizace 11.1 od které očekávají, že opraví ty nejzásadnější nedostatky, které je trápí. Mnoho uživatelů také stále cíleně zůstává na nějaké verzi iOS 10 a to z několika možných důvodů. Jedním z nich může být fakt, že jakmile na iOS 11 přejdete, již není cesty zpět. Další nepříjemností může být ukončení podpory 32bitových aplikací. Tak jako tak je letošní nástup nové verze iOS rozhodně značně rozporuplný.

Zdroj: Macrumors