Zavřít reklamu
iWant

iOS 12 je nainstalovaný na 70 % zařízení, vede si tak výrazně lépe než vloni iOS 11

iWant

Zanedlouho tomu budou již tři měsíce, co je iOS 12 dostupný pro běžné uživatele. Zatímco v prvních dnech se nový systém s nijak značným úspěchem nesetkal, postupem času si vydobyl majoritní podíl a nyní je nainstalovaný již na 70 % všech kompatibilních zařízeních.

Aktuální statistiky informující o podílu jednotlivých verzí iOS sdílel Apple na svých stránkách pro vývojáře. Kromě výše zmíněného údaje se zde dozvídáme, že na loňském iOS 11 zůstává ještě 21 % všech uživatelů, kteří mají možnost aktualizace. Některou ze starších verzích iOS si pak ponechalo 9 % uživatelů. Statistiky jsou platné k 3. prosinci 2018.

Pokud čísla porovnáme s loňským iOS 11, pak si iOS 12 vede o poznání lépe. Před rokem touto dobou byl totiž tehdy nejnovější systém nainstalovaný jen na 59 % všech zařízeních, což je oproti 70 procentům v případě iOS 12 značný rozdíl. Není se však čemu divit, iOS 11 obsahoval velké množství chyb, které uživatele odrazovaly od updatu. Naproti tomu letošní systém zrychluje starší zařízení, je mnohem lépe optimalizovaný a celkově má pozitivní recenze.

Nejnovější minoritní verzí je aktuálně iOS 12.1. Apple ale už od konce října testuje společně s vývojáři iOS 12.1.1, který by měl vyjít pro všechny uživatele ještě během prosince. Společně s ním pak dorazí také watchOS 5.1.2, který přinese dlouho očekávanou podporu pro měření EKG na nových Apple Watch Series 4. Novinek v oblasti měření se ale dočkají i majitelé starších modelů hodinek, více informací si můžete přečíst v našem nedávném článku zde.