Zavřít reklamu
iWant

iOS 12 se zatím příliš neujal. Uživatelé na novinku přechází nejpomaleji za poslední tři roky

iWant

Apple na počátku tohoto týdne uvolnil iOS 12 pro veřejnost a ta si tak může naplno užít novinek, které měsíce připravovaný operační systém přináší. Jedná se především o zlepšenou optimalizaci a chod na starších zařízeních, které mnoho uživatelů zcela jistě ocení. První data o rozšířenosti nového systému však ukazují, že nástup iOS 12 není tak rychlý, jak by se mohlo očekávat. Popravdě je zatím nejpomalejší za poslední tři verze iOS.

Analytická společnost Mixpanel se letos, stejně jako každý rok, zaměřila na sledování rozšířitelnosti nového iOS. Každý den dělá statistiky o tom, na kolika zařízeních je novinka nainstalována a porovnává to s předchozími verzemi z minulosti. Podle posledních dat to vypadá, že je nástup iOS 12 podstatně pomalejší, než tomu bylo loni a předloni. Metu 10 % zařízení se iOS 12 podařilo překonat až po 48 hodinách. Předchozí iOS 11 na to potřeboval zhruba polovinu, iOS 10 na tom byl ještě o něco lépe. Z těchto dat se dá vysledovat, že rychlost přechodu uživatelů na nový operační systém je rok od roku pomalejší.

V letošním případě je to opravdu s podivem, protože mnozí považují iOS 12 za jeden z nejlepších operačních systémů, které Apple pro své iPhony a iPady vydal. Nepřináší sice příliš mnoho novinek, již zmiňované optimalizace však doslova prodlužují život některých starších zařízení, která by byla jinak na hranici použitelnosti.

Důvodem pro opatrný přechod na nový systém může být to, že si spousta uživatelů pamatuje přechod z loňska, kdy byl iOS 11 v prvních měsících doslova zasycen chybami a nepříjemnostmi. Mnoho uživatelů tak s aktualizací pravděpodobně otálí s obavami, aby se letos nedělo totéž. Pokud do této skupiny patříte, rozhodně s aktualizací neváhejte. Obzvláště v případě, že máte nějaký starší iPhone či iPad. iOS 12 je v současném stavu perfektně použitelný a starším strojům vlije novou krev do žil.