iWant

Kódy v iOS 12 dokazují, že Apple představí nový iPad s Face ID

iWant

V podstatě ihned po debutu iPhonu X začala veřejnost spekulovat, kdy se Face ID dočkají i další produkty z dílny Applu. Debatovalo se nejenom o druhé generaci iPhonu SE, ale také o Macu a především pak o iPadu. Právě u posledního zmíněného je pravděpodobnost nasazení funkce pro rozpoznání obličeje největší, jelikož tomu naznačuje i několik novinek a kódů v iOS 12.

Mezi první náznaky se zcela určitě řadí přepracovaný status bar spolu s novými gesty pro vyvolání ovládacího centra a návrat na domovskou obrazovku, jež jsou stejná jako na iPhonu X. Právě pozměněný způsob ovládání naznačuje, že iPad do vínku dostane výřez, TrueDepth kameru a zbaví se tlačítka Domů.

Koncept, jak by mohl nový iPad vypadat:

Indície se ale nachází i přímo uvnitř systému. Známý vývojář Steven Troughton-Smith, který v minulosti už nesčetněkrát odhalil připravované funkce v beta verzích iOS či macOS, dnes na svém Twitteru sdílel důkaz, že nacházející iPad bude Face ID skutečně disponovat. Vývojář totiž v kódu systému objevil pro tablet připravenou implementaci AvatarKitu, tedy frameworku, jež přímo souvisí s Animoji a vyžaduje TrueDepth kameru. Doposud se AvatarKit nacházel pouze ve firmwaru pro iPhone X.

Nejenom iOS 12, ale i zdroje Bloombergu nebo slavný analytik Ming-Chi Kuo naznačují, že do představení nového iPadu s Face ID zbývá maximálně několik měsíců. Premiéra by měla proběhnout na podzim, pravděpodobně společně s novými iPhony v první polovině září. Nový jablečný tablet by měl nabídnout užší rámečky, rychlejší procesor, vlastní GPU přímo od Applu, TrueDepth kameru s podporou FaceID a přibližně 11″ displej.