Zavřít reklamu

Během dnešní keynote, na které Apple představoval novinky přicházející s iOS 12 nezazněl jeden detail, který se týká majitelů iPadů, jež iOS 12 dostanou (tedy všech, kterým funguje současná verze iOS 11, neboť se seznam podporovaných zařízení nemění). S příchodem nového operačního systému se do iPadů dostane soubor několika gest, které uživatelé znají z iPhonu X.

Informace se objevila krátce poté, co Apple zpřístupnil jak první verzi vývojářské betaverze, tak zveřejnil oficiální seznam změn a novinek na svém webu. Dá se očekávat, že se budou podobné střípky novinek, které Apple během keynote nezmínil, objevovat ještě několik hodin.

Co se týče oněch gest, bude se jednat zejména o gesto pro zpřístupnění ovládacího centra nebo návrat na domovskou obrazovku. Prostředí iPhonu nově kopíruje také poloha hodin, která se přesunula na levou stranu horní lišty.

Tato změna naznačuje dvě věci, kterých se můžeme na podzim dočkat. Jednak může chtít Apple unifikovat ovládání na iOS zařízeních s tím, jaké dorazí iPhony – podle posledních spekulací by měly mít všechny nové iPhony stejný design, jako iPhone X, tudíž budou bez Home Buttonu a gesta tak budou povinná. V druhém případě si Apple může připravovat půdu pro iPady, jež nabídnou bezrámečkový displej a výřez pro FaceID. O této alternativě se také mluví již několik měsíců. Jen tak pro nic za nic by Apple gesta do iPadů nepřidával. Další informace se snad dozvíme časem.

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více