Zavřít reklamu

Apple včera v podvečer vydal první betu iOS 13.3, čímž zahájil testování v pořadí již třetí primární verze iOS 13. Jak se očekávalo, nový systém opět přináší několik zásadních změn. Apple například opravil závažnou chybu týkající se multitaskingu na iPhonu, přidal nové funkce do Času u obrazovky a také nově umožňuje z klávesnice odstranit Memoji samolepky.

1) Opravena chyba multitaskingu

Minulý týden po vydání ostré verze iOS 13.2 se začali napříč internetem množit stížnosti uživatelů, jejichž iPhone a iPad má problémy s multitaskingem. O chybě jsme vás informovali i zde na Jablíčkáři prostřednictvím článku, ve kterém jsme danou problematiku rozepsali více do detailů. Problém spočívá v tom, že aplikace spuštěné na pozadí se při opětovném otevření znovu načítají a v rámci systému tak prakticky nefunguje multitasking. Zdá se ale, že Apple se na danou chybu ihned po její medializaci zaměřil a v novém iOS 13.3 ji opravil.

2) Limity pro volání a posílání zpráv

Značným vylepšením prošla také funkce Čas u obrazovky. Ta v iOS 13.3 nově umožňuje nastavit limity pro volání a posílání zpráv. Rodiče tak na telefonech svých dětí budou moc vybrat, s jakými kontakty mohou komunikovat, a to ať už přes aplikaci Telefon, Zprávy nebo FaceTime (volání na čísla záchranných složek bude automaticky vždy povolené). Kontakty lze navíc vybrat jak pro klasický, tak pro klidový čas, který si uživatelé nastavují zpravidla na večer a noc. Spolu s tím mohou rodiče zakázat editaci vytvořených kontaktů. A přibyla také funkce, která povolí nebo zakáže přidat dítě do skupinového chatu, pokud je jeho členem někdo z rodiny.

ios13communicationlimits-800x779

3) Možnost odstranit Memoji samolepky z klávesnice

Apple v iOS 13.3 také umožní odstranit Memoji a Animoji samolepky z klávesnice, které sem přibyly spolu s iOS 13 a uživatelé si často stěžovali na absenci možnost je deaktivovat. Apple tak nakonec nářky svých zákazníků vyslyšel a do Nastavení –> Klávesnice přidal nový přepínač pro odstranění samolepek Memoji z levé strany klávesnice s emotikonami.

Screen-Shot-2019-11-05-at-1.08.43-PM

Nový iOS 13.3 je zatím dostupný pouze pro vývojáře, kteří si jej mohou stáhnout pro účely testování v Developer Center na oficiálním webu Applu. Pakliže mají v iPhonu přidaný příslušný vývojářský profil, najdou novou verzi přímo na zařízení v Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru.

Po boku iOS 13.3 beta 1 vydal včera Apple také první betaverze iPadOS 13.3, tvOS 13.3 a watchOS 6.1.1.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.