Zavřít reklamu

Kromě toho, že jablečná společnost v rámci nového operačního systému iOS 13 přepracovala nějaké aplikace, a také přidala tmavý režim, tak je v tomto systému kupa nových funkcí, které rozhodně stojí za zmínku. Nový operační systém iOS 13 si na našich iPhonech 6s a novějších můžeme veřejně užívat již od 19. září, kdy vyšla první verze. I když se na první pohled může zdát, že novinek je oproti předchozímu systému pomálu, tak se rozhodně pletete. Mnoho skvělých novinek a funkcí se totiž nachází uvnitř samotného systému, tudíž se k nim musíte proklikat. Mezi jednu z velmi důležitých funkcí patří například Optimalizované nabíjení baterie. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak tuto funkci můžete aktivovat, a také co tato funkce vlastně dělá.

Aktivace funkce Optimalizované nabíjení baterie

Funkce Optimalizované nabíjení baterie je v operačním systému iOS 13 aktivní ve výchozím nastavení. Pokud však funkci chcete vypnout, anebo pokud se chcete ujistit, že ji máte doopravdy aktivní, tak se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté sjeďte níže a rozklikněte sekci Baterie. Poté se přesuňte do záložky Kondice baterie, kde už stačí Optimalizované nabíjení baterie pomocí přepínače aktivovat či deaktivovat. Kromě této funkce si v záložce Kondice baterie můžete ještě zkontrolovat, jaká je maximální kapacita vaší baterie, a zdali vaše zařízení podporuje maximální výkon.

K čemu funkce Optimalizované nabíjení baterie slouží?

Možná se ptáte, co to vlastně ta funkce Optimalizované nabíjení baterie je, a k čemu slouží. Pojďme si to polopaticky vysvětlit. Baterie, jakožto spotřební zboží, postupem času a používáním ztrácí své přirozené vlastnosti a kapacitu. Aby Apple dokázal co možná nejvíce prodloužit životnost baterie, tak do systému přidal funkci Optimalizované nabíjení baterie. Baterie uvnitř iPhonů mají nejraději, když se jejich procento nabití pohybuje v rozmezí 20 % – 80 %. Pokud tedy iPhonu dáváte zabrat pod 20 % nabití, anebo jej naopak máte často „přebitý“ nad 80 %, tak tím baterii rozhodně neulehčíte. Většina z nás dává iPhone nabíjet v noci, tudíž je postup takový, že se po několika hodinách telefon nabije, a poté je až do rána stále nabíjen na 100 %. Optimalizované nabíjení baterie se stará o to, že se přes noc iPhone nabije na maximálně 80 %. Těsně před tím, než vám zazvoní budík, se nabíjení opět povolí tak, aby se iPhone stihl nabít přesně na 100 %. Tímto způsobem tedy není iPhone celou noc nabitý na plnou kapacitu a nehrozí tak zvýšené znehodnocování baterie.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To není pravda, elektronika přístrojů je dnes na takové úrovní, že si dokáže telefon sám nabíjení úplně vypnout při max. nabití a nic se nepřebíjí. Toto už dávno nedělají ani inteligentní nabíječky AAA a AA baterií.

    Nejde o to že by se přebíjel, ale o to, že kdyby nebylo této funkce, tak se celou noc bude držet na 100% a to baterii opravdu neprospívá. ?

celý text

Čtěte více.