Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů v současné chvíli uběhlo již několik dlouhých měsíců. Konkrétně Apple nové systémy, a to iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15, představil na letošní vývojářské konferenci WWDC, která se konala v létě. Na této konferenci kalifornský gigant představuje nové majoritní verze svých operačních systémů každý rok. V současné době jsou zmíněné operační systémy k dispozici pouze jakožto beta verze, což se ale již zanedlouho změní. Na našem magazínu se všem novým systémům od Applu věnujeme, a to již od vydání vůbec prvních beta verzí. Postupně si ukazujeme veškeré novinky a vylepšení, se kterými systémy přichází. Dnes se v naší návodní sekci podíváme na další změnu z iOS 15.

iOS 15: Jak smazat data a resetovat nastavení

I když se to na první pohled nemuselo zdát, tak jsme se i letos dočkali mnohých vylepšení, a to napříč všemi systémy. Pravdou je, že letošní prezentace nebyla úplně ideální a svým způsobem slabší, což mohlo u někoho vyvolat pocit toho, že novinek není moc. Dočkali jsme se kupříkladu nového a propracovaného režimu Soustředění, přepracování aplikace FaceTime či Safari a mnoho dalšího. Mimo to Apple přišel s novou funkcí, díky které se můžete jednoduše připravit na přechod na nový iPhone. Konkrétně vám Apple poskytne volné místo na iCloudu, na které se uloží data z vašeho současného iPhonu, a poté se jednoduše přesunou na ten nový. Přidáním této možnosti ale došlo k pozměnění Nastavení a možnost pro smazání dat a resetování nastavení se nachází na jiném místě:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu s iOS 15 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže a rozklikněte kolonku Obecné.
  • Poté sjeďte úplně dolů a stiskněte možnost Přenést nebo resetovat iPhone.
  • Následně se zobrazí rozhraní, kde se primárně nachází nová funkce pro připravení se na nový iPhone.
  • Zde ve spodní části obrazovky klepněte na možnost Resetovat či Smazat data a nastavení.
    • Jestliže zvolíte Resetovat, tak se vám zobrazí seznam všech možností pro provedení resetu;
    • klepnete-li na Smazat data a nastavení, tak můžete ihned nechat smazat veškerá data a přenést zařízení do továrního nastavení.

Prostřednictvím výše uvedeného způsobu lze tedy provést smazání dat a resetování nastavení na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 15. Přesněji můžete využít možnosti pro reset dat a nastavení, následně můžete provést reset sítě, slovníku klávesnice, uspořádání plochy či polohy a soukromí. Po klepnutí na jednu z těchto položek se pak v některých případech musíte autorizovat, a poté akci potvrdit, tudíž si můžete být jistí tím, že omylem rozhodně něco nesmažete.

.