Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů v současné chvíli uběhlo již několik dlouhých měsíců. Konkrétně Apple nové systémy, a to iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15, představil na letošní vývojářské konferenci WWDC, která se konala v létě. Na této konferenci kalifornský gigant představuje nové majoritní verze svých operačních systémů každý rok. V současné době jsou zmíněné operační systémy k dispozici pouze jakožto beta verze, což se ale již zanedlouho změní. Na našem magazínu se všem novým systémům od Applu věnujeme, a to již od vydání vůbec prvních beta verzí. Postupně si ukazujeme veškeré novinky a vylepšení, se kterými systémy přichází. Dnes se v naší návodní sekci podíváme na další změnu z iOS 15.

iOS 15: Jak smazat data a resetovat nastavení

I když se to na první pohled nemuselo zdát, tak jsme se i letos dočkali mnohých vylepšení, a to napříč všemi systémy. Pravdou je, že letošní prezentace nebyla úplně ideální a svým způsobem slabší, což mohlo u někoho vyvolat pocit toho, že novinek není moc. Dočkali jsme se kupříkladu nového a propracovaného režimu Soustředění, přepracování aplikace FaceTime či Safari a mnoho dalšího. Mimo to Apple přišel s novou funkcí, díky které se můžete jednoduše připravit na přechod na nový iPhone. Konkrétně vám Apple poskytne volné místo na iCloudu, na které se uloží data z vašeho současného iPhonu, a poté se jednoduše přesunou na ten nový. Přidáním této možnosti ale došlo k pozměnění Nastavení a možnost pro smazání dat a resetování nastavení se nachází na jiném místě:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu s iOS 15 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže a rozklikněte kolonku Obecné.
  • Poté sjeďte úplně dolů a stiskněte možnost Přenést nebo resetovat iPhone.
  • Následně se zobrazí rozhraní, kde se primárně nachází nová funkce pro připravení se na nový iPhone.
  • Zde ve spodní části obrazovky klepněte na možnost Resetovat či Smazat data a nastavení.
    • Jestliže zvolíte Resetovat, tak se vám zobrazí seznam všech možností pro provedení resetu;
    • klepnete-li na Smazat data a nastavení, tak můžete ihned nechat smazat veškerá data a přenést zařízení do továrního nastavení.

Prostřednictvím výše uvedeného způsobu lze tedy provést smazání dat a resetování nastavení na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 15. Přesněji můžete využít možnosti pro reset dat a nastavení, následně můžete provést reset sítě, slovníku klávesnice, uspořádání plochy či polohy a soukromí. Po klepnutí na jednu z těchto položek se pak v některých případech musíte autorizovat, a poté akci potvrdit, tudíž si můžete být jistí tím, že omylem rozhodně něco nesmažete.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.