Zavřít reklamu

Chytrá domácnost se v posledních měsících stává čím dál tím dostupnější. Aktuálně můžete nejlevnější příslušenství do chytré domácnosti s podporou HomeKitu pořídit už za několik málo stovek korun. To znamená, že si za pár tisíc můžete kompletně zabezpečit kancelář, anebo třeba nějakým způsobem vylepšit a automatizovat domácnost. Mezi jedno z nejpopulárnějších příslušenství do chytré domácnosti patří bezesporu bezpečnostní kamera. Ta dokáže kromě streamování prostřednictvím HomeKit Secure Video také nahrávat záznam při pohybu. Občas se ale můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete nějaký záznam (či všechny) smazat.

Jak na iPhone v Domácnosti smazat záznamy z kamery

V případě, že potřebujete z jakéhokoliv důvodu z bezpečnostní kamery ve vaší chytré domácnosti odstranit nějaký záznam, tak se nejedná o nic složitého. Uživatelé však často tuto možnost nemohou najít, jelikož je umístěná vcelku nešikovně:

  • Prvně je nutné, abyste otevřeli aplikaci Domácnost a přesunuli se do domácnosti či místnosti, kde se kamera nachází.
  • Nyní na samotnou kameru klepněte, abyste se ocitli v jejím rozhraní.
  • Jakmile tak učiníte, tak se dole v časové ose přesuňte na jakýkoliv záznam.
  • Poté se v levém dolním rohu zpřístupní ikonu sdílení (čtvereček se šipkou), na kterou klepněte.
  • V časové ose, která se nachází dole, si nyní najděte klip, který chcete smazat, a klepněte na něj.
  • Pak už jen stačí, abyste vpravo dole klepnuli na ikonu koše.
  • Akci poté potvrďte stisknutím možnosti Smazat klip.

Výše uvedeným způsobem lze smazat vybrané záznamy z bezpečnostní kamery, která běží v chytré domácnosti. Kromě toho, že můžete mazat jednotlivé záznamy, tak můžete také provést odstranění veškerých záznamů. Stačí přejít do Domácnosti, kde si rozklikněte kameru a nahoře klepněte na ikonu ozubeného kolečka. Poté přejděte do sekce Volby záznamu, kde klepněte na Další volby a nakonec na Smazat záznamy z této kamery. Akci pak stačí potvrdit a po krátké době se veškeré záznamy smažou. Samozřejmě berte v potaz, že pro nahrávání záznamů je nutné, abyste ve Volby záznamu měli nastavené Streamovat a povolit nahrávání.

.