Zavřít reklamu

Pokud jste letos sledovali vývojářskou konferenci WWDC21, tak stoprocentně víte o existenci nejnovějších operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto verze operačních systémů jsou prozatím k dispozici pouze v beta verzích, což znamená, že se k nim dostanou jen vývojáři a testeři. Již brzy se však dočkáme veřejného vydání všech zmíněných operačních systémů, což ocení naprosto každý uživatel, a to především díky novým funkcím a vylepšením. Jestliže patříte mezi testery či vývojáře, popřípadě pokud se chcete o všech funkcích dozvědět s předstihem, tak zajisté sledujete tuto návodní sekci, ve které se již po dobu několika měsíců věnujeme právě novým systémům. V tomto článku se podíváme na další možnost z iOS 15.

iOS 15: Jak v Safari vypnout zobrazování řádku s panely při používání na šířku

Kromě toho, že Apple vydal zbrusu nové operační systémy, tak jsme se dočkali také představení nového Safari 15. Tento jablečný prohlížeč, který je součástí prakticky všech zařízení od Applu, se v nové verzi chlubí například novým designem. V iOS 15 jsme se dočkali například přesunutí adresního řádku z horní strany displeje směrem dolů, v macOS 12 Monterey pak došlo ke sjednocení adresního řádku a řádku s panely (obě novinky lze vrátit do původního stavu). Kromě toho si na vašem iPhonu v iOS 15 můžete nastavit, zdali se má v Safari při používání na šířku zobrazit řádek s panely, a to takto:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte v nabídce níže, kde najděte a klepněte na kolonku Safari.
  • Poté se na další obrazovce přesuňte opět níže, a to až ke kategorii, která nese název Panely.
  • Nakonec zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače (de)aktivovat Řádek panelů na šířku.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na iPhonu v iOS 15 nastavit, zdali se má při používání na šířku v Safari zobrazovat řádek s panely. Zobrazování řádku s panely nejspíše budete chtít deaktivovat na zařízeních, které mají menší displej. Samotný řádek, byť se to nemusí zdát, totiž ukrojí část obrazovky a ve finále tak nevidíte obsah. Na verzích Plus či Pro Max vás samozřejmě nejspíše panel s řádky při používání na šířku trápit nebude, naopak za něj zajisté budete spíše rádi.

řádek panelů na šířku ios 15
.