Zavřít reklamu

Před pár dny vydal Apple v pořadí již páté beta verze svých operačních systémů iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. I přesto, že většinu nových funkcí už kalifornský gigant představil na své prezentaci a jsou součástí systémů od prvních beta verzí, tak v každé nové beta verzi se prozatím vždy nacházely novinky, o kterých jsme neměli ani nejmenší tušení. Naprosto stejně je tomu i v rámci páté beta verze iOS 16, do které Apple konkrétně mimo jiné přidal procentuální ukazatel stavu baterie na iPhony s Face ID. Uživatelé tak již nemusí pro zobrazení přesného stavu nabití baterie otevírat ovládací centrum.

iOS 16: Jak aktivovat procentuální ukazatel stavu baterie

V případě, že jste aktualizovali iPhone na pátou beta verzi iOS 16, ale ukazatel stavu baterie s procenty se vám nezobrazuje, tak nejste sami. Někteří uživatelé tuto funkci jednoduše nemají aktivní a vše, co musíte udělat, je provést zapnutí. Rozhodně se nejedná o nic složitého a stačí se držet následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Baterie.
  • Zde už jen stačí, abyste přepínačem aktivovali funkci Stav baterie.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s Face ID, potažmo s výřezem, jednoduše aktivovat procentuální ukazatel stavu baterie. Je ale nutné zmínit, že z nějakého důvodu tato funkce není k dispozici na iPhony XR, 11, 12 mini a 13 mini, což je rozhodně škoda. Navíc k tomu je nutné si na procentuální ukazatel zvyknout. Nejspíše byste očekávali, že i při zobrazení procent se bude měnit samotná ikona nabití baterie, jenže tomu tak není. To znamená, že celou dobu vypadá baterie jako plně nabitá a její vzhled se změní až po vybití pod 20 %, kdy zčervená a zobrazí se malý stav nabití nalevo. Rozdíly si můžete prohlédnout níže.

indikátor baterie ios 16 beta 5

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.