Zavřít reklamu

Apple představil zbrusu nové verze svých operačních systémů již před několika měsíci. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9 s tím, že ihned po skončení prezentace je Apple uvolnil všem vývojářům a následně i testerům. Existují však i obyčejní uživatelé, kteří si nové verze operačních systémů instalují z důvodu, jelikož se novinek jednoduše nemohou dočkat, a to i skrze všemožné nástrahy v podobě chyb apod. Na našem magazínu se každý den od představení novým operačním systémům věnujeme a ukazujeme si veškeré novinky. V rámci tohoto článku se budeme věnovat režimům soustředění.

iOS 16: Jak nastavit, které režimy soustředění budou sdílet aktivní stav

Zbrusu nových režimů soustředění jsme se dočkali v iOS 15. Nastavit si jich můžete hned několik s tím, že u každého je možné individuálně nastavit, kdo vás bude moci kontaktovat, popřípadě která aplikace vám bude schopna odesílat notifikace. Kromě toho všeho jsme se konečně dočkali funkce, která dá ostatním uživatelům v rámci iMessage vědět, že máte aktivní režim soustředění a máte tak ztišená upozornění. V rámci iOS 16 kalifornský gigant samozřejmě režimy soustředění ještě více vylepšil a nově si můžete nastavit například to, ze kterého režimu se bude aktivní stav v iMessage sdílet, což předtím bylo možné pouze globálně. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kousek níže a rozklikněte kolonku Soustředění.
  • Na další obrazovce pak ve spodní části otevřete řádek Stav soustředění.
  • Tady už si jen v kategorii Sdílet z profilů přepínačem zvolte, odkud stav (ne)chcete sdílet.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci soustředění nastavit, které režimy budou sdílet svůj aktivní stav v rámci iMessage. V případě, že tedy nechcete, aby ostatní lidé věděli, že zrovna máte režim soustředění aktivní, tak stačí, abyste provedli deaktivaci – buď pomocí výše uvedeného postupu u vybraných režimů, anebo kompletně deaktivací funkce Sdílet stav soustředění.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.