Zavřít reklamu

Před zhruba dvěma měsíci představil Apple své zbrusu nové operační systémy – konkrétně se jedná o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové systémy jsou aktuálně k dispozici v beta verzích pro vývojáře a testery. Některým novinkám se Apple na své prezentaci věnoval více, jiným zase vůbec. Většina z nás se těší například na kompletně přepracovanou zamknutou obrazovku, což je rozhodně největší změnou. Pravdou ale je, že rozhodně potěší i ostatní nové funkce, které rozhodně stojí za to. Například ve Zprávách, potažmo v iMessage, máme konečně možnost mazat a upravovat zprávy.

iOS 16: Jak zobrazit historii úprav zpráv

Pokud patříte mezi naše čtenáře, anebo pokud máte iOS 16 nainstalovaný, tak už jste si rozhodně možnost mazání a úprav zpráv vyzkoušeli. Doposud bylo možné zprávu upravit 15 minut od odeslání s tím, že nebylo možné zobrazit její znění před provedením úprav. To se ale Apple rozhodl změnit a ve čtvrté beta verzi iOS 16 je možné zobrazit kompletní historii úprav. Nejedná se o nic složitého, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 16 přesunuli do aplikace Zprávy.
  • Následně si v rámci této aplikace otevřete konkrétní konverzaci.
  • Jakmile tak učiníte, najděte si zprávu, u které byly provedené úpravy.
  • Pak už jen stačí, abyste pod zprávou klepnuli na modrý text Upraveno.
  • Tímto se zobrazí kompletní historie úprav konkrétní zprávy.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci aplikace Zprávy zobrazit historii úprav zpráv. Samozřejmě je nutné zmínit, že je tato funkce k dispozici pouze v rámci iMessage, u klasických SMS nikoliv. Zprávu je i nadále možné upravit do 15 minut od odeslání, co se ale týče smazání, tak Apple tento limit upravil, a to na 2 minuty. Limit 15 minut na smazání je totiž velmi dlouhý a vzbuzoval různé bezpečnostní otázky ohledně mazání starších zpráv, což by pak mohlo změnit kontext konverzace.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.