Zavřít reklamu

Před zhruba dvěma měsíci představil Apple své zbrusu nové operační systémy – konkrétně se jedná o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové systémy jsou aktuálně k dispozici v beta verzích pro vývojáře a testery. Některým novinkám se Apple na své prezentaci věnoval více, jiným zase vůbec. Většina z nás se těší například na kompletně přepracovanou zamknutou obrazovku, což je rozhodně největší změnou. Pravdou ale je, že rozhodně potěší i ostatní nové funkce, které rozhodně stojí za to. Například ve Zprávách, potažmo v iMessage, máme konečně možnost mazat a upravovat zprávy.

iOS 16: Jak zobrazit historii úprav zpráv

Pokud patříte mezi naše čtenáře, anebo pokud máte iOS 16 nainstalovaný, tak už jste si rozhodně možnost mazání a úprav zpráv vyzkoušeli. Doposud bylo možné zprávu upravit 15 minut od odeslání s tím, že nebylo možné zobrazit její znění před provedením úprav. To se ale Apple rozhodl změnit a ve čtvrté beta verzi iOS 16 je možné zobrazit kompletní historii úprav. Nejedná se o nic složitého, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 16 přesunuli do aplikace Zprávy.
  • Následně si v rámci této aplikace otevřete konkrétní konverzaci.
  • Jakmile tak učiníte, najděte si zprávu, u které byly provedené úpravy.
  • Pak už jen stačí, abyste pod zprávou klepnuli na modrý text Upraveno.
  • Tímto se zobrazí kompletní historie úprav konkrétní zprávy.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci aplikace Zprávy zobrazit historii úprav zpráv. Samozřejmě je nutné zmínit, že je tato funkce k dispozici pouze v rámci iMessage, u klasických SMS nikoliv. Zprávu je i nadále možné upravit do 15 minut od odeslání, co se ale týče smazání, tak Apple tento limit upravil, a to na 2 minuty. Limit 15 minut na smazání je totiž velmi dlouhý a vzbuzoval různé bezpečnostní otázky ohledně mazání starších zpráv, což by pak mohlo změnit kontext konverzace.

.