Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete z nějaké fotografie vyřezat pozadí. Využít k tomu samozřejmě můžete různé aplikace, které jsou často k dispozici přímo na webu a zdarma. S příchodem iOS 16 však přibyla zbrusu nová funkce, díky které můžete odstranit pozadí z fotografie, potažmo vyříznout objekt v popředí, jednoduše přímo v nativní aplikaci Fotky. Apple této nové funkce v iOS 16 věnoval na prezentaci relativně dost času a rozhodně se jedná o něco, co mnoho uživatelů nejednou využije.

iOS 16: Jak odstranit pozadí z fotografie

Pokud byste chtěli odstranit pozadí z fotografie, tak se v iOS 16 v aplikaci Fotky nejedná o nic složitého. Je ale nutné zmínit, že tato funkce funguje na základě umělé inteligence, která je samozřejmě velmi chytrá, ale na druhou stranu s tím prostě musíte počítat. To znamená, že nejlepší výsledek při odstraňování pozadí dostanete tehdy, kdy bude objekt v popředí výrazně zřetelný, popřípadě pokud se bude jednat o portrétní fotku. Postup pro odstranění pozadí z fotky v iOS 16 je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Fotky.
  • Následně si zde najděte fotografii či obrázek, u kterého chcete odstranit pozadí.
  • Jakmile tak učiníte, tak na objektu v popředí podržte prst, až ucítíte haptickou odezvu.
  • Prst s objektem následně posuňte o kousek jinam, čímž si ořezaného objektu všimnete.
  • Nyní první prst stále držte na obrazovce a prstem druhé ruky se přesuňte tam, kde chcete obrázek bez pozadí vložit.
  • V aplikaci, kde chcete obrázek vložit, pak první prst jednoduše pusťte.

Výše uvedeným postupem je tedy možné z obrázku jednoduše odstranit pozadí. Tento obrázek si následně můžete vložit třeba do aplikace Poznámky, odkud jej můžete zpětně uložit do aplikace Fotky. Nechybí však ani možnost okamžitého sdílení ve Zprávách apod. Jak už jsem ale zmínil, tak pro co nejlepší výsledek je nutné, aby bylo pozadí a popředí na obrázku co nejlépe zřetelné. Je pravděpodobné, že do oficiálního vydání iOS 16 se tato funkce ještě vylepší, aby byl ořez ještě přesnější, ale pořád je nutné počítat s nějakými nedokonalostmi. Osobně si však myslím, že se jedná o velmi užitečnou funkci, která stojí za to.

.