Zavřít reklamu

Dost možná už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali někomu sdělit heslo k Wi-Fi síti, ke které jste na iPhonu aktuálně připojeni. Na jablečném telefonu však heslo ke známé Wi-Fi síti zobrazit nelze – namísto toho uživatelé mohou využít speciální funkci pro sdílení hesla, která však nemusí ve všech případech fungovat úplně spolehlivě. Jedinou možností, jak heslo k Wi-Fi síti zobrazit, je přes Mac, kde je možné k tomuto účelu využít aplikaci Klíčenka. Zde kromě klasických hesel najdete právě také hesla k Wi-Fi. S příchodem iOS 16 se však nemožnost zobrazení hesla ke známé Wi-Fi síti mění.

iOS 16: Jak zobrazit heslo k Wi-Fi

Nově představený operační systém iOS 16 přichází s několika opravdu perfektními změnami, které jsou sice na první pohled malé, ve skutečnosti ale udělají obrovskou radost. A mezi jednu z těchto funkcí rozhodně patří také možnost pro zobrazení hesla ke známé Wi-Fi síti, ke které už jste někdy byli připojeni. Rozhodně se nejedná o nic složitého, takže pokud byste v iOS 16 chtěli heslo k Wi-Fi zobrazit a následně jej třeba předat, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
  • Zde si pak najděte známou Wi-Fi síť, jejíž heslo chcete zobrazit.
  • Následně v pravé části řádku u Wi-Fi sítě klepněte na ikonu ⓘ.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní, kde lze konkrétní síť spravovat.
  • Zde pak jednoduše klepněte na řádek s názvem Heslo.
  • Nakonec už se jen stačí ověřit pomocí Touch ID či Face ID a heslo se zobrazí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše zobrazit heslo ke známé Wi-Fi síti. Konkrétně se tedy může jednat o síť, ke které jste zrovna připojeni, anebo o síť v kategorii Moje sítě, kde najdete veškeré známé Wi-Fi sítě v dosahu. Heslo po ověření můžete jednoduše s kýmkoliv sdílet – buď na něm stačí podržet prst a zvolit Kopírovat, anebo lze vytvořit snímek obrazovky, které pak můžete sdílet. Díky tomu se nemusíte spoléhat na ne úplně spolehlivou funkci pro sdílení hesla mezi jablečnými telefony.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.