Zavřít reklamu

Dost možná už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali někomu sdělit heslo k Wi-Fi síti, ke které jste na iPhonu aktuálně připojeni. Na jablečném telefonu však heslo ke známé Wi-Fi síti zobrazit nelze – namísto toho uživatelé mohou využít speciální funkci pro sdílení hesla, která však nemusí ve všech případech fungovat úplně spolehlivě. Jedinou možností, jak heslo k Wi-Fi síti zobrazit, je přes Mac, kde je možné k tomuto účelu využít aplikaci Klíčenka. Zde kromě klasických hesel najdete právě také hesla k Wi-Fi. S příchodem iOS 16 se však nemožnost zobrazení hesla ke známé Wi-Fi síti mění.

iOS 16: Jak zobrazit heslo k Wi-Fi

Nově představený operační systém iOS 16 přichází s několika opravdu perfektními změnami, které jsou sice na první pohled malé, ve skutečnosti ale udělají obrovskou radost. A mezi jednu z těchto funkcí rozhodně patří také možnost pro zobrazení hesla ke známé Wi-Fi síti, ke které už jste někdy byli připojeni. Rozhodně se nejedná o nic složitého, takže pokud byste v iOS 16 chtěli heslo k Wi-Fi zobrazit a následně jej třeba předat, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
  • Zde si pak najděte známou Wi-Fi síť, jejíž heslo chcete zobrazit.
  • Následně v pravé části řádku u Wi-Fi sítě klepněte na ikonu ⓘ.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní, kde lze konkrétní síť spravovat.
  • Zde pak jednoduše klepněte na řádek s názvem Heslo.
  • Nakonec už se jen stačí ověřit pomocí Touch ID či Face ID a heslo se zobrazí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše zobrazit heslo ke známé Wi-Fi síti. Konkrétně se tedy může jednat o síť, ke které jste zrovna připojeni, anebo o síť v kategorii Moje sítě, kde najdete veškeré známé Wi-Fi sítě v dosahu. Heslo po ověření můžete jednoduše s kýmkoliv sdílet – buď na něm stačí podržet prst a zvolit Kopírovat, anebo lze vytvořit snímek obrazovky, které pak můžete sdílet. Díky tomu se nemusíte spoléhat na ne úplně spolehlivou funkci pro sdílení hesla mezi jablečnými telefony.

.