Zavřít reklamu

Apple představil své nové operační systémy již před několika měsíci, a to v rámci vývojářské konference WWDC21. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto operační systémy byly ihned po skončení prezentace k dispozici k předběžnému přístupu, a to v rámci beta verzí. Ihned po představení si jej tedy mohli vyzkoušet první vývojáři a testeři. V současné době už jsou ale zmíněné systémy, tedy kromě macOS 12 Monterey, k dispozici také pro širokou veřejnost, a to již několik týdnů. Uživatelé jablečných počítačů si bohužel musí ještě nějakou dobu počkat. Na našem magazínu se věnujeme vylepšením a novinkám z nových systémů a v tomto článku se zase zaměříme na iOS 15.

Jak na iPhone spustit přehrávání zvuků na pozadí

Součástí iOS 15 je opravdu mnoho nových funkcí a dalších vylepšení, která rozhodně stojí za to. Zmínit můžeme například režimy Soustředění, funkci Živý text či přepracované aplikace Safari či FaceTime. Kromě toho jsou ale k dispozici také ostatní funkce, o kterých se příliš nemluví – jednu takovou si ukážeme právě v tomto článku. Každý z nás se sem tam potřebuje uklidnit – využít k tomu můžeme různé zvuky, které se přehrávají na pozadí. Pokud jste si takové zvuky chtěli na iPhonu přehrát, tak jste si museli stáhnout aplikaci třetí strany, která vám je zpřístupnila. Několik těchto zvuků je však nově k dispozici v iOS 15 nativně. Postup pro spuštění přehrávání je následující:

 • Prvně je nutné, abyste na iPhonu s iOS 15 přešli do Nastavení.
 • Zde pak o kousek níže rozklikněte kolonku Ovládací centrum.
 • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte dolů ke kategorii Další ovládací prvky.
 • V seznamu prvků vyhledejte ten s názvem Sluch a klepněte u něj na ikonu +.
 • Tímto se prvek přidá do ovládacího centra. Přetažením můžete změnit jeho pozici.
 • Následně na iPhonu klasickým způsobem otevřete ovládací centrum:
  • iPhone s Face ID: přejeďte prstem z pravé horní hrany displeje směrem dolů;
  • iPhone s Touch ID: přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru.
 • V ovládacím centru poté klepněte na prvek Sluch (ikona ucha).
 • Poté v rozhraní, které se zobrazí, klepněte ve spodní části displeje na Zvuky na pozadí, čímž se spustí jejich přehrávání.
 • Výše pak můžete klepnout na možnost Zvuky na pozadí a vybrat si zvuk, který se má přehrávat. Měnit můžete i hlasitost.

Pomocí výše uvedeného způsobu je možné na iPhonu s iOS 15 spustit přehrávání zvuků na pozadí, a to bez nutnosti instalace jakékoliv aplikace. Po přidání prvku Sluch do ovládacího centra už vždy jen stačí, abyste jej otevřeli, a poté přehrávání spustili. K dispozici je celkově šest zvuků na pozadí, a to vyvážený šum, vysoký šum, hluboký šum, oceán, déšť a potok. Většina uživatelů by však zajisté uvítala, kdyby bylo možné si nastavit, po jaké době se mají zvuky automaticky vypnout, což se může hodit při usínání. Klasickým způsobem tuto možnost nenastavíte, každopádně jsme si pro vás ale připravili zkratku, ve které si můžete přímo nastavit, po kolika minutách má dojít k pozastavení přehrávání zvuků na pozadí. Zkratku si můžete přidat i na plochu pro jednoduché spouštění.

Zkratku pro jednoduché spouštění zvuků na pozadí stáhnete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více