Zavřít reklamu

Apple před pár měsíci na letošní vývojářské konferenci představil nové verze svých operačních systémů, a to iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Aktuálně jsou stále tyto systémy k dispozici v rámci beta verzí, každopádně už za pár dní se dočkáme veřejného vydání první poloviny těchto zmíněných systémů, a to pro iPhone a Apple Watch. V rámci těchto nových systémů se nachází nespočet novinek, které rozhodně stojí za to, například v rámci Zpřístupnění. Zde už jsme se podívali například na možnost pro zrcadlení a ovládání Apple Watch skrze iPhone.

iOS 16: Jak ovládat ostatní Apple zařízení v blízkosti

Nově je však k dispozici také možnost pro vzdálené ovládání ostatních Apple zařízení v blízkosti, například iPadu, což může přijít vhod. Je ale nutné zmínit, že oproti zmíněné možnosti zrcadlení a ovládání obrazovky jablečných hodinek na iPhonu se tato funkce pro ovládání ostatních zařízení liší – není tak komplexní a propracovaná. Konkrétně totiž při jejím využití nedochází k zrcadlení obrazovky, ale zobrazí se vám pouze několik tlačítek, prostřednictvím kterým lze iPad ovládat. Pro ovládání jiného zařízení skrze iPhone postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte sekci Zpřístupnění.
  • Následně opět přejeďte níž, kde najděte kategorii s názvem Mobilita a motorika.
  • V rámci této kategorie pak klepněte prstem na možnost Ovládat zařízení v blízkosti.
  • Poté v horní části displeje otevřete řádek Ovládat zařízení v blízkosti.
  • Nakonec už jen stačí, abyste ze seznamu zařízení klepnutím vybrali to, které chcete ovládat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše ovládat jiná Apple zařízení. Osobně jsem tuto možnost zkoušel jen s iPadem, nejspíše ale nebude problém takto ovládat i jiné iPhony. Co se týče Macu, tak zde možnost vzdáleného ovládaní není. Každopádně je samozřejmě důležité uvést, že lze tuto funkci využít jen na zařízeních s nainstalovanými nejnovějšími operačními systémy, tj. iOS a iPadOS 16. Mezi dostupné akce pro vzdálené ovládaní iPadu patří přesun domů, zobrazení přepínače aplikací, oznamovacího centra, ovládacího centra, aktivace Siri a ovládání hudby a hlasitosti.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.