Zavřít reklamu

Pokud chcete v rámci operačního systému macOS ovládat hlasitost, můžete tak učinit klasicky pomocí tlačítek na klávesnici, anebo v horní liště. V tomto případě však dochází k ovládání hlasitosti napříč celým systémem – to znamená, že se upraví hlasitost všech aplikací, notifikací, systémových prvků, apod. V konkurenčním systému Windows 10 si můžete jednoduše po klepnutí na tlačítko zvuku ve spodní liště změnit hlasitost určitých aplikací a systému, tzn. že systém může mít odlišnou hlasitost oproti aplikacím a naopak. A tohle bohužel nativně v macOS chybí.

Naštěstí však existují chytří vývojáři, díky kterým si můžete ovládání hlasitosti systému a aplikací zvlášť zpřístupnit. Existuje hned několik různých aplikací třetí strany, které vám pokročilé ovládání zvuků zpřístupní – některé aplikace jsou placené, některé zase nikoliv. V tomto článku se podíváme na aplikaci, která je kompletně zdarma, s názvem BackgroundMusic. Společně s touto aplikací se vám v horní liště obrazovky objeví ikona aplikace. Pokud ji rozkliknete, tak můžete jednoduše ovládat hlasitost v určitých aplikacích, či hlasitost samotného systému. Ve všech případech jsou k dispozici jednoduché posuvníky, pomocí kterých lze hlasitost nastavit. Kromě toho je k dispozici tzv. funkce Auto-Pause, která se stará o automatické pozastavení zvuku z hudební aplikace, když začne hrát zvuk u jiné, „nehudební“ aplikace.

backgroundmusic
Zdroj: aplikace BackgroundMusic

Instalace aplikace BackgroundMusic je velmi jednoduchá. Stačí přejít na stránky projektu na GitHubu pomocí tohoto odkazu, a poté sjet níže ke kategorii s názvem Download. V této sekci stačí klepnout na možnost BackgroundMusic-x.x.x.pkg. Po stažení souboru jej stačí spustit a provést klasickou instalaci. Při instalaci vás systém požádá o povolení přístupu k určitým funkcím. Po dokončení instalace už se ikona aplikace BackroundMusic objeví v horní liště systému macOS. Pokud na ikonu klepnete, tak můžete ihned začít podrobně ovládat hlasitost. Kromě toho je k dispozici možnost pro změnu výstupního zařízení, společně s již zmíněnou funkcí Auto-Pause. Pokud v aplikaci přejdete do sekce Preferences, tak si klepnutím na Volume Icon v kategorii Status Bar Icon můžete nastavit, aby se ikona aplikace proměnila na ikonu zvuku. Díky tomu lze poté provést nahrazení klasického rozhraní pro ovládání zvuku v horní liště.

Diskuze k článku

    Bohužel, tak to u Apple napříč produkty chodí. Nicméně, když si to uživatel doladí, tak to potom chodí stabilně několik let na rozdíl od Win…

celý text

Čtěte více