Zavřít reklamu

Apple představil nové verze svých operačních systémů tradičně na letošní vývojářské konferenci. Dočkali jsme se představení iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Tyto systémy jsou stále k dispozici v rámci beta verzí pro testery a vývojáře, existují ale i obyčejní uživatelé, kteří s vidinou předběžného přístupu beta verze na svá zařízení instalují. Na našem magazínu se novinkám ze systémů věnujeme, a to již od samotného představení. To jen dokazuje fakt, že nových možností je v těchto zmíněných systémech opravdu mnoho. Mezi jednu z novinek patří také Sdílená knihovna fotek na iCloudu, díky které je možné jednoduše a případně i automaticky sdílet fotografie a videa s vašimi nejbližšími.

iOS 16: Jak přepnout mezi sdílenou a osobní knihovnou fotek

V případě, že Sdílenou knihovnu fotek na iCloudu aktivujete a nastavíte, tak se vám vytvoří nová sdílená knihovna, kterou budete sdílet s ostatními vybranými uživateli, tj. například s rodinou nebo přáteli. Všichni členové mohou do této knihovny přispívat obsahem, kromě toho jej ale mohou i upravovat či mazat. V některých případech by se vám pak mohla hodit možnost pro přepnutí se mezi sdílenou a osobní knihovnou fotek, abyste měli přehled o tom, který obsah je čistě váš, a který je sdílený. To je samozřejmě možné a postup je následující:

  • Prvně se na vašem iPhonu s iOS 16 přesuňte do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodním menu přejděte do sekce Knihovna.
  • Zde pak v levém horním rohu klepněte na tlačítko s ikonou tří teček.
  • Tímto se zobrazí menu, kde už si jen stačí vybrat, kterou knihovnu chcete zobrazit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci aplikace Fotky přepnout zobrazení knihoven, Konkrétně jsou k dispozici tři možnosti zobrazení, a to Obě knihovny, Osobní knihovna nebo Sdílená knihovna. Abyste zobrazení mohli měnit, tak je samozřejmě nutné mít Sdílenou knihovnu fotek na iCloudu aktivní a nastavenou, v opačném případě se možnosti nezobrazí. Do sdílené knihovny pak mohou uživatelé přispívat přímo z Fotoaparátu, anebo zpětně skrze Fotky, kde lze obsah do sdílené knihovny přesunout zpětně.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více