Zavřít reklamu

Vytvoření sdílené knihovny fotografií na iCloudu na Macu

Pokud jste ještě na vašem Macu nevytvořili sdílenou knihovnu vybraný fotografií a nevíte, jak na to, nezoufejte – postup je opravdu velice snadný. Ze všeho nejdříve spusťte nativní Fotky a poté na liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Fotky -> Nastavení. V horní části okna nastavení klikněte na kartu iCloud a poté zaškrtněte položku Fotky na iCloudu. Zaškrtněte také položku Sdílená alba.

Připojení ke sdílené knihovně

Přišla vám pozvánka k připojení ke sdílené knihovně fotek na iCloudu, ale nevíte, jak si s ní poradit? Klikněte na notifikaci ohledně pozvánky, případně na Macu spusťte nativní Fotky a na liště v horní části obrazovky klikněte na Fotky -> Nastavení. V horní části okna nastavení vyberte kartu Sdílená knihovna, kde si můžete pozvánku prohlédnout a přijmout.

Vytvoření vlastní sdílené knihovny

Pokud chcete vytvořit vaši vlastní sdílenou knihovnu fotografií na iCloudu, postupujte na Macu následujícím způsobem. Spusťte nativní aplikaci Fotky a na liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Fotky -> Nastavení. V horní části okna nastavení zvolte kartu iCloud a ujistěte se, že jste aktivovali Fotky na iCloudu. Pokud ne, vraťte se k prvnímu tipu z našeho článku. Poté v okně nastavení klikněte na položku Sdílená knihovna -> Začít, a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Správa sdílené knihovny

Pokud jste v nativních Fotkách na Macu vytvořili vlastní sdílenou knihovnu fotografií na iCloudu, můžete samozřejmě také provádět její správu. Pokud chcete ze sdílené knihovny odebrat některého z účastníků, spusťte Fotky a na liště v horní části obrazovky klikněte na Fotky -> Nastavení. V horní části okna nastavení zvolte kartu Sdílená knihovna, napravo od jména vybraného uživatele klikněte na ikonku tří teček v kroužku a v menu, které se vám zobrazí, klikněte na Odebrat.

Smazání sdílené knihovny
Pokud chcete vámi vytvořenou knihovnu fotek na iCloudu smazat, opět spusťte nativní Fotky a zamiřte do lišty v horní části obrazovky, kde kliknete na Fotky -> Nastavení. V horní části okna nastavení klikněte na kartu Sdílená knihovna, zamiřte do spodní části okna, a zde klikněte na tlačítko Smazat sdílenou knihovnu. Na závěr vyberte, jak má být naloženo s vašimi příspěvky.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.