Zavřít reklamu

Mezi jednu ze skvělých funkcí, které jsou k dispozici v iOS 16, se řadí mimo jiné Sdílená knihovna fotek na iCloudu. Pokud ji aktivujete a nastavíte, tak se vám vytvoří sdílená knihovna, v rámci které je možné automaticky sdílet obsah s rodinou či vašimi přáteli. Obsah je pak možné do této sdílené knihovny přidávat buď přímo z Fotoaparátu, anebo zpětně z Fotek. Kromě toho, že účastníci takto mohou obsah do sdílené knihovny přidávat, tak jej mohou také upravovat a mazat.

iOS 16: Jak ze sdílené knihovny fotek odebrat účastníka

Účastníky, se kterými budete sdílenou knihovnu sdílet, si můžete vybrat při prvotním nastavení, popřípadě je samozřejmě možné je přidat později. Je ale důležité se dobře rozmyslet nad tím, koho do sdílené knihovny přidáte. Každý účastník totiž získá přístup k veškerému obsahu, včetně toho staršího. Zároveň může každý účastník obsah mazat. Pokud jste do vaší sdílené knihovny někoho přidali a zjistili jste, že to nebyl dobrý nápad, tak dotyčného stačí odebrat, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Následně se opět přesuňte dolů, a to ke kategorii Knihovna, ve které klepněte na Sdílená knihovna.
  • Dále v kategorii Účastníci nahoře rozklikněte jméno účastníka, kterého chcete odebrat.
  • Poté úplně dole stiskněte řádek Odstranit ze sdílené knihovny.
  • Nakonec stačí, abyste tuto akci ve spodní části obrazovky potvrdili.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci sdílené knihovny odstranit účastníka. Jestliže vám tedy někdo ve sdílené knihovně začne mazat obsah, popřípadě pokud se rozhodnete, že obsah s dotyčným již sdílet nechcete, tak nyní už víte, co dělat. Pokud byste naopak chtěli někoho do sdílené knihovny přidat, stačí v kategorii Účastníci klepnout na + Přidat účastníky a odeslat pozvánku.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.