Zavřít reklamu

Jednou ze zajímavých funkcí v iOS 16 a dalších nových systémech je bezesporu Sdílená knihovna fotek na iCloudu. Pokud jste nepostřehli, co tato funkce dělá, tak po jejím nastavení a aktivaci dojde k vytvoření sdílené knihovny fotek, kterou můžete sdílet s ostatními uživateli – například s rodinou nebo blízkými přáteli. Obsah do sdílené fotografie je pak možné jednoduše přidávat přímo při focení, popřípadě jej můžete sdílet zpětně. Kromě přidávání fotek pak mohou všichni účastníci ve sdílené knihovně obsah smazat a případně jej upravovat, což rozhodně přijde vhod.

iOS 16: Jak přidat dalšího účastníka do sdílené knihovny fotek

Účastníky vaší sdílené knihovny fotek si můžete vybrat při prvotním nastavení v rámci průvodce. O přidání nějakého dalšího účastníka se však můžete rozhodnout později a i na tohle Apple samozřejmě myslel. Pokud se tedy ocitnete v situaci, kdy byste chtěli již do existující sdílené knihovny přidat nějakého uživatele, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde pak níže v kategorii Knihovna otevřete kolonku Sdílená knihovna.
  • Následně v kategorii Účastníci klepněte na řádek + Přidat účastníky.
  • Tímto se otevře rozhraní, ve kterém už stačí uživatele vyhledat a odeslat pozvánku.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 15 přidat dalšího účastníka do sdílené knihovny fotek. Konkrétně tímto postupem odešlete pozvánku, kterou uživatel musí přijmout. Berte ale na vědomí, že jakmile dalšího uživatele do sdílené knihovny přidáte, tak získáte přístup ke všem již existujícím fotkám a bude s nimi schopen pracovat. Pokud byste chtěli uživatele ze sdílené knihovny odebrat, stačí klepnout na jeho jméno, poté dole stisknout Odstranit ze sdílené knihovny a nakonec akci potvrdit.

.