Zavřít reklamu

Živý text je jednou ze skvělých funkcí, kterých jsme se dočkali v rámci iOS 15. Pokud o této funkci nevíte, tak s jejím využitím můžete jednoduše pracovat s textem, který se nachází na jakémkoliv obrázku či fotce, s příchodem iOS 16 už pak dokonce i ve videu. Rozpoznaný text si pak klasicky označíte jako jakýkoliv jiný text s tím, že následně jej můžete kopírovat, vyhledat apod. Jak už jsem nakousl, tak v iOS 16 se Živý text dočkal několika skvělých vylepšení a my se jim na našem magazínu samozřejmě věnujeme. Pojďme se na jedno z dalších vylepšení podívat.

iOS 16: Jak v Živém textu převádět měny a jednotky

Již jsme si ukázali například to, jakým způsobem je možné v rámci Živého textu v iOS 16 překládat text. Tímto ale rozhodně možnosti Živého textu v novém systému pro iPhony nekončí. Nově totiž můžete skrze něj také převádět měny a jednotky. To znamená, že pokud například budete pracovat s textem, který obsahuje cizí měnu, popřípadě imperiální jednotky, tak můžete využít funkce převodu do známých měn a jednotek. Nejedná se o nic složitého, postup ve Fotkách je následující:

  • Prvně je nutné, abyste si našli obrázek či video, ve kterém chcete měny či jednotky převádět.
  • Jakmile tak učiníte, tak vpravo dole klepněte na ikonu funkce Živý text.
  • Následně se ocitnete v rozhraní funkce, kde klepněte vlevo dole na tlačítko převodu.
  • Tímto se vám rozpoznaná měna či jednotka převede.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše skrze Živý text převádět měny a jednotky. Kromě toho můžete měny či jednotky převádět i tak, že na ně jednoduše klepnete prstem – v rozhraní Živého textu budou podtržené. Následně se vám zobrazí malé menu s převedenou měnou či jednotkami, což rozhodně přijde vhod. Odpadá tak nutnost převádění měn a jednotek skrze Google či speciální kalkulačky apod.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více