Zavřít reklamu

Apple v iOS 15 představil hromadu skvělých novinek, které rozhodně stojí za to. Mezi jednu z nich patří také funkce Živý text, potažmo Live Text. Tato funkce dokáže rozpoznat text na jakékoliv fotografii a obrázku s tím, že s ním dále můžete pracovat jako s obyčejným textem. To znamená, že jej můžete označit, kopírovat a vkládat, vyhledávat a další. Oficiálně Živý text není v češtině podporován, stále jej však můžeme využívat, akorát bez diakritiky. I přes chybějící podporu češtiny se tak jedná o skvělou funkci, kterou většina z nás využívá na denní bázi. A v iOS 16 se dočkala několika vylepšení.

iOS 16: Jak v Živém textu překládat

Již jsme si na našem magazínu uvedli, že lze nově Živý text využívat také ve videích, což je rozhodně hlavní novinka. Kromě toho se však Živý text naučil také překládání. To znamená, že pokud v rozhraní Živého textu máte nějaký text v cizím jazyce, tak vám jej iPhone může rovnou přeložit. Hned na začátek je však nutné zmínit, že nativní překlad v iOS nepodporuje češtinu. Pokud ale ovládáte angličtinu, tak se není čeho obávat – do ní je možné přeložit veškeré největší světové jazyky. Postup se v různých situacích liší, ve Fotkách je následující:

  • Prvně je nutné, abyste si našli obrázek či video, ve kterém chcete text přeložit.
  • Jakmile tak učiníte, tak vpravo dole klepněte na ikonu funkce Živý text.
  • Následně se ocitnete v rozhraní funkce, kde klepněte vlevo dole na Přeložit.
  • Tímto se vám text automaticky přeloží a níže se pak zobrazí ovládací panel překladu.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu v rámci iOS 16 skrze Živý text jednoduše překládat text. Jak jsem zmínil výše, tak v různých aplikacích se postup liší. Pokud se nacházíte například v Safari, ve videu či kdekoliv jinde, tak je pro překlad nutné text z obrázku klasickým způsobem prstem označit. Následně v malém menu, které se zobrazí nad textem, najděte možnost Přeložit a klepněte na ni. Tímto se text automaticky přeloží s tím, že níže v ovládacím panelu můžete opět měnit nastavení překladu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více