Zavřít reklamu

Součástí prakticky každého operačního systému od Applu je v Nastavení speciální sekce Zpřístupnění. V té se nachází hned několik různých podkategorií s funkcemi, které dokáží pomoci znevýhodněným uživatelům  s využíváním konkrétního systému. Najdeme zde například funkce, které jsou určené pro neslyšící či nevidící, popřípadě pro starší uživatele apod. Apple se tedy snaží, aby jeho systémy mohl využívat opravdu každý, a to bez rozdílu. Kromě toho samozřejmě neustále přichází s novými funkcemi, které používání těmto uživatelům ještě více zlehčují a několik jich přidal také v iOS 16.

iOS 16: Jak do Zdraví přidat záznam audiogramu

Relativně nedávno přidal Apple do zmíněné sekce Zpřístupnění možnost pro nahrání audiogramu. Ten si mohou nechat zhotovit uživatelé, kteří špatně slyší, například z důvodu vrozené vady či dlouhodobé práce v hlučném prostředí. Po nahrání audiogramu dokáže systém iOS zvuk přizpůsobit tak, aby jej znevýhodnění uživatelé dokázali slyšet o něco lépe – více o této možnosti zde. V rámci iOS 16 jsme se pak dočkali možnosti pro přidání audiogramu do aplikace Zdraví, aby uživatel viděl, jak se jeho sluch mění. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 16 přesunuli do nativní aplikace Zdraví.
  • Zde pak ve spodním menu klepněte na záložku s názvem Prohlížení.
  • Tímto se zobrazí veškeré dostupné kategorie, kde najděte a otevřete Sluch.
  • Dále se přesuňte níže a klepněte na možnost Audiogrram.
  • Pak už jen stačí, abyste vpravo nahoře klepnuli na tlačítko Přidat data.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 do aplikace Zdraví přidat audiogram. V případě pocitu, že neslyšíte úplně dobře, si samozřejmě audiogram můžete nechat vytvořit i vy. Buď stačí navštívit vašeho lékaře, který by vám měl pomoci, anebo se můžete dát moderní cestou, kdy vám audiogram zhotoví online nástroj, například zde. Nutno ale zmínit, že tento typ audiogramu nemusí být úplně přesný – avšak v případě, že slyšíte špatně, se minimálně dočasně jedná o dobré řešení.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.