Zavřít reklamu

Nedílnou součástí každého iPhonu, potažmo systému iOS, je také nativní aplikace Zdraví. V té uživatelé najdou veškerá data o své aktivitě a zdraví, se kterými pak mohou různými způsoby pracovat. Apple se postupně snaží aplikaci Zdraví zlepšovat a přichází s novými funkcemi a jednoho takového vylepšení jsme se dočkali i nedávno v iOS 16. Zde konkrétně Apple přidal do Zdraví novou sekci Léky, do které je možné jednoduše vložit veškeré vámi užívané léky s tím, že vám následně mohou chodit upomínky k užití a zároveň můžete sledovat i historii užívání, viz článek níže.

Jak na iPhone ve Zdraví exportovat PDF přehled užívaných léků

V případě, že už novou sekci Léky ve Zdraví využíváte, případně pokud se k tomu chystáte, tak byste měli vědět, že si následně můžete jednoduše vytvořit PDF přehled všech užívaných léků. Součástí tohoto přehledu je vždy název, typ, množství a další informace, které se mohou hodit například pro lékaře, anebo pokud byste si ho chtěli třeba vytisknout a mít po ruce. Pro vytvoření takového PDF přehledu s užívanými léky stačí postupovat následovně:

  • Prvně je na iPhonu přesuňte do nativní aplikace Zdraví.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodní části obrazovky přejděte do sekce Prohlížení.
  • Následně v seznamu kategorií najděte kategorii Léky a otevřete ji.
  • Tímto se vám zobrazí rozhraní se všemi vašimi přidanými léky a informacemi.
  • Nyní už jen stačí, abyste níže, a to ke kategorii s názvem Další, kterou otevřete.
  • Zde už jen stačí klepnout na možnost Exportovat PDF, čímž se přehled zobrazí.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu v aplikaci Zdraví exportovat PDF přehled všech užívaných léků, což může přijít vhod. Jakmile export provedete, tak už je na vás, jakým způsobem s přehledem budete pracovat. Stačí, abyste v pravém horním rohu klepnuli na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou), čímž se vám zobrazí menu, kde už lze přehled buď všemožně sdílet, dále uložit do Souborů, případně ho můžete rovnou vytisknout apod., stejně jako v případě jiných PDF souborů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.