Zavřít reklamu

Apple před zhruba dvěma měsíci představil zbrusu nové verze svých operačních systémů, a to iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Tyto operační systémy jsou stále k dispozici v rámci beta verzí pro vývojáře a testery, každopádně existuje mnoho obyčejných uživatelů, kteří je využívají taktéž, aby získali přednostní přístup k novým funkcím. V rámci iOS 16 se tradičně odehrálo změn nejvíce a mnoho z nich se nachází i v aplikaci Počasí, která se za poslední léta dočkala opravdu výrazného vylepšení.

iOS 16: Jak zobrazit podrobné informace a grafy o počasí

Mezi jednu z novinek patří možnost pro zobrazení podrobných informací a grafů o počasí. Díky tomu už prakticky kompletně odpadá nutnost instalace aplikace pro počasí od třetí strany, ve které byste našli větší počet informací. Pokud byste tedy chtěli zjistit, jakým způsobem se můžete v nativním Počasí do této sekce s podrobnými informacemi a grafy o počasí dostat, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, najděte si konkrétní místo, ke kterému chcete informace zobrazit.
  • Následně klepněte na dlaždici Hodinová předpověď, anebo 10denní předpověď.
  • Tímto už se ocitnete v rozhraní, kde je možné potřebné informace a grafy zobrazit.

V horní části se nachází malý kalendář, díky kterého se můžete přesouvat pro zobrazení podrobných předpovědí v až následujících 10 dnech. Klepnutím na ikonu a šipku napravo si pak z menu můžete vybrat, jaký graf a informace chcete zobrazit. K dispozici jsou konkrétně data o teplotě, UV indexu, větru, dešti, pocitové teplotě, vlhkosti, dohlednosti a tlaku, níže pod grafem pak najdete textový souhrn. Nutno zmínit, že tato data jsou k dispozici nejen ve velkých městech, ale i v těch malých, včetně vesnic. To, že se Počasí v poslední době tak drasticky vylepšuje, má za následek akvizice aplikace Dark Sky jablečnou společností, která proběhla před zhruba dvěma lety. V té době se jednalo o jednu z nejlepších aplikací na počasí.

.