Zavřít reklamu

Včera Apple vydal první betaverzi menší aktualizace operačního systému iOS 8.1.1. Ačkoliv se jedná o setinovou aktualizaci, která většinou přináší jen drobná vylepšení a opravy chyb, verze 8.1.1 opravuje některé zásadní chyby a co víc, přináší vylepšení výkonu na starších zařízeních, kde byl po instalaci iOS 8 vidět značný pokles v rychlosti systému.

Vylepšení se týká dle Applu iPhonu 4S a iPadu 2, obě zařízení sdílejí stejný A5 čipset a jsou nejstaršími zařízeními kompatibilními s iOS 8. Ve výčtu Apple nezmiňuje původní iPad mini, který má o něco vylepšenou 32nm verzi A5, ale můžeme doufat, že se zrychlení dočká i tento tablet, ostatně Apple jej má stále v aktuální nabídce navzdory tři roky starému hardwaru. Vylepšení výkonu pro starší zařízení po vydání hlavní verze nejsou Applu cizí, činil tak už v případě iOS 4.1 pro iPhone 3G, ačkoliv i přes vylepšení byl telefon i tak velmi pomalý.

iOS 8.1.1 také opravuje chybu, kdy si systém nedokázal zapamatovat pořadí aplikací v okně pro sdílení. V iOS 8 je totiž možné v každé aplikaci nastavit pořadí podporovaných rozšíření, případně některé vypnout, toto nastavení se bohužel vždy po nějaké době obnovilo a pořadí se tak vrátilo do původního nastavení. Někteří uživatelé si stěžovali také na problém s iCloudem, kvůli kterému nebylo možné spouštět aplikace, jež jej využívaly pro synchronizaci. Tento problém iOS 8.1.1 řeší také.

.