Zavřít reklamu

V dalších betaverzích, v pořadích pátých, svých operačních systémů iOS 9 a watchOS 2 Apple nepřinesl pouze vylepšení stability a celkového chodu, ale také ukázal několik zajímavých novinek, na které se můžeme na podzim těšit. Mnozí už navíc tyto nové funkce testují v rámci veřejných betaverzí.

iOS 9

Pátá beta operačního systému pro iPhony a iPady přinesla mnoho nových wallpaperů na hlavní a zamčenou obrazovku, naopak některé starší wallpapery byly zcela odstraněny. Pokud tak máte v systému iOS 8.4 nějakou svou oblíbenou systémovou, raději si ji někam před updatem na iOS 9 uložte, abyste o ni případně nepřišli.

To nejzajímavější ale zatím Apple přinesl u fungování Wi-Fi na mobilních zařízeních. Tzv. funkce Wi-Fi Assist bude mít v reálném používání opravdové využití, protože pokud ji aktivujete, zajistí, že v případě slabého Wi-Fi signálu, na který jste připojeni, zařízení automaticky přepne na mobilní 3G/4G síť.

Není sice zatím jasné, při jak slabém signálu bude Wi-Fi Assist z Wi-Fi přepínat, nicméně dosud se tato nepříjemnost musela řešit vypínáním a zapínáním Wi-Fi. To již zřejmě nebude nutné.

U Wi-Fi si pak Apple připravil ještě jednu novinku. V iOS 9 bude při vypnutí Wi-Fi nová animace, kdy z horního řádku ikona signálu nezmizí po jedné čárce za druhé, ale nově zešedne a následně se ztratí.

U Apple Music se v nejnovější betě iOS 9 objevila nová možnost pro zamíchání a přehrávání všech písní („Shuffle All“), která půjde aktivovat při náhledu skladby, alba nebo konkrétního žánru. Upravena byla také funkčnost Handoffu – na uzamčené obrazovce se již nebudou při výchozím nastavení objevovat aplikace, které nemáte nainstalované (ale můžete si je stáhnout z App Storu), ale pouze ty, co již stažené máte.


watchOS 2

Několik novinek přinesla i pátá beta watchOS 2 pro jablečné hodinky. Přibylo několik nových ciferníků, mezi kterými nechybí například time-lapse video s Eiffelovou věží. Apple přidal také novou funkci, kdy po klepnutí na displej vydrží rozsvícený až 70 vteřin, zatímco běžně to dosud bylo 15 vteřin.

Nová možnost rychlého přehrávání zase spustí hudbu na vašem iPhonu bez nutnosti procházení sáhodlouhých menu, abyste se dostali ke svému oblíbenému interpretovi. Byla také pozměněna obrazovka pro aktuální přehrávání – hlasitost je nyní v kruhovém menu dole uprostřed.

Zdroje: MacRumors, AppleInsider, 9TO5Mac
.