Zavřít reklamu

Díky moderním technologiím a nejrůznějším aplikacím už se dávno nemusíte při práci s dokumenty ve formátu PDF omezovat jen na svůj počítač. Mezi takové aplikace patří například Adobe Fill & Sign, na kterou se v dnešním článku podíváme o něco blíže.

Vzhled

Po spuštění aplikace vás nejprve čeká přihlášení, případně registrace. K těmto účelům můžete použít budto svůj Adobe účet, nebo obvyklé metody včetně funkce Přihlášení přes Apple. Samotné rozhraní aplikace Adobe Fill & Sign je jednoduché a přehledné – v pravém horním rohu hlavní obrazovky se nachází tlačítko pro odhlášení nebo odeslání zpětné vazby, ve střední části najdete tlačítko pro přidání nového formuláře. Na spodní liště se nachází tlačítko pro úpravu nebo vytvoření vašeho profilu spolu s tlačítkem pro vytvoření podpisu a iniciál.

Funkce

Vzhledem k relativně malým rozměrům iPhonu se aplikace Adobe Fill & Sign příliš nehodí ke každodenní rozsáhlejší práci s PDF soubory, je ale určitě užitečným pomocníkem v případech, kdy například e-mailem obdržíte PDF soubor k vyplnění, a nemáte zrovna po ruce nic jiného než váš iPhone. V aplikaci si můžete pohodlně předvyplnit veškeré potřebné údaje včetně podpisu a inciál, vyplňování si můžete nanečisto vyzkoušet na vzorovém formuláři. Aplikace nabízí podporu gest a dlouhého stisku, díky čemuž se pro vás vyplňování formulářů stane snadnou záležitostí, která zabere maximálně několik málo minut. Vyplněné formuláře můžete jednoduše sdílet obvyklými způsoby, k dispozici máte vždy srozumitelnou nápovědu. Součástí aplikace je také funkce pro ukládání souborů, takže budete mít všechny vaše formuláře vždy po ruce. Kromě formulářů v elektronické podobě můžete aplikaci využít také k vyplnění a podepsání naskenovaných formulářů, které můžete snadno převést do formátu PDF a odeslat.

Aplikaci Adobe Fill & Sign stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více