Zavřít reklamu

Aplikací pro tvorbu a úpravu textu nejrůznějšího druhu je plný App Store. My se v dnešním díle našeho seriálu o iOS aplikacích zaměříme na Drafts – aplikaci, která vám pomůže vytvořit si a naformátovat text prakticky pro každou příležitost.

Vzhled

Rozhraní aplikace Drafts je sympaticky jednoduché a minimalistické. Hned po svém prvním spuštění vás Draft v krátkosti seznámí se svými základními funkcemi a představí možnost placené prémiové verze (49 korun měsíčně – prémiové funkce si představíme v závěru tohoto článku). Ve spodní části displeje najdete na hlavní obrazovce aplikace tlačítka pro režim soustředění, režim aranžování textu, vkládání odkazů, vyhledávání, úpravu písma a nastavení. V horní části se pak nachází tlačítka pro vytvoření nového dokumentu, přidání nového prvku, přidání štítku a akce typu kopírování, sdílení a publikace na rozličných sociálních sítích a v aplikacích.

Funkce

Aplikace Drafts slouží k přípravě textů pro dokumenty, na sociální sítě, blog, ale třeba také na webové stránky. Nabízí možnost okamžitých základních i pokročilých úprav odpovídajících účelu, ke kterému chcete daný text použít. Aplikace nabízí podporu tmavého režimu, Siri i hlasového diktování, takže práce s ní je opravdu pohodlná. Jedná se o multiplatformní aplikaci s verzemi pro iPhone, iPad, Apple Watch i Mac a s možností synchronizace.

Závěrem

Drafts je užitečná aplikace, ve které si můžete bezpečně a efektivně upravit text pro rúzné účely a příležitosti. Práce v Drafts je opravdu rychlá, a najdete zde přesně ty nástroje, které pro dané účely potřebujete. Drafts patří mezi aplikace, u kterých si pro základní práci bohatě vystačíte s neplacenou verzí, ale kde se zároveň vyplatí aktivovat předplatné. To totiž není nijak závratně vysoké (49 korun měsíčně), a v jeho rámci získáte možnost automatické okamžité synchronizace napříč zařízeními, možnost vytváření dalších akcí, filtrů, využití motivů a ikonek, widgety, vylepšenou automatizaci a mnoho dalšího.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více