Zavřít reklamu

Aktuálně už je to více než týden, co jsme se na vývojářské konferenci WWDC21 dočkali představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně došlo k představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. V posledních dnech se vás na našem magazínu neustále snažíme informovat o nových funkcích, které ve zmíněných systémech přibyly. Na samotné prezentaci věnovala jablečná společnost nejvíce času představení iOS 15, což určitým způsobem naznačuje, že právě v tomto systémů bude novinek nejvíce – a jedná se skutečnost. I když se to na první pohled nemusí zdát, tak různých novinek je především v iOS 15 opravdu hodně.

iOS 15: Jak aktivovat a používat funkci Live Text

Jednou z novinek, které jsou součástí iOS 15, je mimo jiné také funkce Live Text. S pomocí této funkce lze při focení anebo zpětně v aplikaci Fotky jednoduše pracovat s textem, který se nachází v hledáčku či na vyfoceném snímku. Text z Fotoaparátu či ze snímku tak můžete například označit a zkopírovat, anebo jej třeba vyhledat. Nutno podotknout, že tato funkce je v iOS 15 k dispozici jen na iPhone XR a novější, u některých modelů je pak nutné Live Text prvně aktivovat. Pojďme se společně níže podívat, jak na to, a poté si řekněme, jak lze Live Text využít. Pro aktivaci tedy postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Fotoaparát.
  • Na další obrazovce se pak objeví veškeré předvolby, které jsou spojené s Fotoaparátem.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali Živý text (Live Text).

Pokud jste pomocí výše uvedeného postupu Live Text aktivovali, tak už jen stačí, abyste se jej naučili využívat. Chcete-li Live Text využívat v reálném čase ve Fotoaparátu, tak je nutné, abyste objektiv nasměrovali na nějaký text. Jakmile tak učiníte, tak jej iPhone rozpozná a v pravém dolním rohu se zobrazí ikona funkce Live Text, na kterou klepněte. Po klepnutí na ikonu se vytvoří jakýsi výběr, ve kterém už lze s textem pracovat. Pro označení na něm stačí podržet prst – stejně jako kdybyste pracovali s nějakým textem na webu. Pokud byste chtěli Live Text využít zpětně na již vytvořeném snímku, tak se přesuňte do aplikace Fotky, kde jej najděte a rozklikněte. Pak už si jen najděte text, se kterým chcete pracovat, a jako na webu jej označte. Není nutné nikde nic aktivovat anebo třeba zapínat – Live Text je k dispozici okamžitě.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více