Zavřít reklamu

S příchodem aktuálně nejnovějších operačních systémů od Applu jsme se dočkali nespočtu nových funkcí, které rozhodně stojí za to. Již tradičně je nejvíce těchto funkcí samozřejmě součástí iOS 15, byť tedy ostatním systémům rozhodně nechci křivdit – i v těch je novinek víc než dost. V rámci iOS 15 jsme se mimo jiné dočkali nové funkce Live Text, potažmo Živý text, která dokáže rozpoznat text na jakémkoliv obrázku, a poté jej převést do takové formy, ve které s ním můžeme pracovat, stejně jako třeba na internetu či v textovém editoru. Live Text je možné využít ve Fotkách, Fotoaparátu či v Safari, tím to ale nekončí.

Jak na iPhone vkládat text pomocí funkce Live Text

Funkci Live Text můžete využít v rámci výše zmíněných aplikací – pokud čtete náš magazín pravidelně, tak určitě víte, jak na to. Kromě toho lze ale Live Text využít ještě jedním dalším způsobem, který moc jedinců nezná. Konkrétně jej můžete využít v prakticky jakémkoliv textovém poli, do kterého můžete vpisovat či vkládat text. Díky funkce Live Text je možné do těchto textových polí rychle a jednoduše vkládat text prostřednictvím vašeho fotoaparátu, a to bez nutnosti toho, abyste se z aplikace přesouvali někam jinam. Pokud byste si tuto možnost chtěli vyzkoušet, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do textového pole, do kterého chcete text vložit.
  • Jakmile tak učiníte, tak do tohoto pole klepněte prstem, čímž se zobrazí menu s možnostmi.
  • V rámci tohoto menu je nutné, abyste následně klepnuli na ikonu funkce Live Text (ohraničený text).
    • Občas se namísto ikony funkce Live Text objeví možnost Skenovat text.
  • Po klepnutí na funkci Live Text se ve spodní části obrazovky objeví rozhraní fotoaparátu.
  • Následně váš fotoaparát namiřte na text, který chcete do textového pole vložit, a vyčkejte na rozpoznání.
  • Jakmile se text rozpozná, tak se automaticky vloží do textového pole.
  • Pro potvrzení vložení je každopádně ještě nutné klepnout na tlačítko vložit úplně dole.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu či iPadu jednoduše prostřednictvím funkce Live Text vkládat text do textových polí. To se může hodit hned v některých situacích, například když potřebujete přes Zprávy odeslat text z nějakého dokumentu apod. Kromě Zpráv je možné Live Text využít třeba i v Safari, Poznámkách a dalších aplikacích, včetně těch třetí strany. Zkrátka a jednoduše všude tam, kde je možné vkládat zkopírovaný obsah. Počítejte ale s tím, že si Live Text tak úplně nerozumí s českou diakritikou. Samozřejmě je pro funkčnost Live Textu nutné, abyste jej měli zapnutý – pro více informací ohledně aktivace se stačí přesunout do článku, který přikládám níže.

.